enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

2020’nin Son Çeyreğine Ait Kazanç Raporları: Netflix 

2020’nin Son Çeyreğine Ait Kazanç Raporları: Netflix 
ada coin
20.01.2021
0
A+
A-

2020’nin Son Çeyreğine Ait Kazanç Raporları: Netflix 

Netflix Inc., geçtiğimiz yılı 200 milyondan fazla aboneyle kapattı. Pandemi sebebiyle evden çıkamayan tüketiciler, talebin artmasına neden oldu. Online akış pazarında artan talep, Netflix’in rakipleriyle arasına ciddi farklar koymasına neden oldu.

Netflix Salı günü yaptığı açıklamada, dördüncü çeyrekte net bazda 8,5 milyondan fazla yeni aboneye hizmet vermeye başladıklarını ve bu dönem için tahminlerin ötesinde bir kazanç olduğunu açıkladılar.

Şirketin abone sayısı, 2017’nin üçüncü çeyreğinden bu yana yani ödeme yapan 100 milyon müşteriyi aştığı dönemden itibaren yaklaşık iki katına çıktı.

Kripto Para Kazandıran Robot

Salgının Netflix’in büyümesine neden olduğunu söylemek hiç de abartı olmayacaktır

Tüketiciler, enfeksiyon riskini sınırlandırmak için alınan sokağa çıkma yasaklarına uydukları zaman, dışarıda yemek yemek, tatiller, tiyatrolar ve konserler gibi çeşitli boş zaman etkinliklerini azalttılar. Salgının Netflix’in büyümesine neden olduğunu söylemek hiç de abartı olmayacaktır.

Şirket, bir önceki yılın aynı dönemi 5,45 milyar dolar olan gelirini 6,64 milyara çıkardığını ve analistlerin tahminlerini aştığını açıkladı. Ancak kar, bir önceki yıl 587 milyon dolar iken 542 milyon dolara düştü.( Hisse başına 1.19 dolara düştü) FactSet analistlerinin hisse tahmini, 2020’nin son dönemi için 1,36 dolardı.

Netflix hisseleri Salı günü seansı sonrası işlemlerde yüzde 11,3 artarak, son 12 ayda yüzde 48’in üzerinde artış göstermiş oldu.

Yayın devinin çeyrekteki güçlü kartları arasında tarihi drama “Bridgerton”, mini dizi “The Queen’s Gambit”, “The Crown” un yeni sezonu ve George Clooney filmi “Midnight Sky” vardı.

Bridgerton (TV series) | Bridgerton Wiki | Fandom

Covid-19 pandemisi film ve televizyon prodüksiyonlarını kısıtlamaya devam ederken, Netflix post prodüksiyon aşamasında şu an 500’den fazla başlığa sahip olduğunu veya piyasaya sürmeye hazır olduğunu bildirdi. Geçen hafta Netflix’in yaptığı duyuruda, 2021’de geçerli olmak üzere her hafta yeni bir film yayınlayacağını bildirdi.

Why 'The Queen's Gambit' Is No.1 Netflix Show | by Ashish Nishad | The  Innovation | Medium

The Crown | Featurette: Fashion | Netflix - YouTube

THE MIDNIGHT SKY starring George Clooney | Official Trailer | Netflix -  YouTube

Şirket şu anda 2021 nakit akışını başa baş noktasında öngörüyor

Şirketin 2020’deki büyümesinin büyük kısmı ilk iki çeyrekte gerçekleşti. Bu büyümenin sırrı ise Covid-19’un dünyanın dört bir yanındaki günlük hayatı engellenemez bir şekilde etkilemesiydi. Abone kazançları bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla, şirketin beklediği bir tahminde kalarak düşüş gösterdi.

Netflix ayrıca, günlük operasyonlar için artık borç hacmini arttırmaya ihtiyacı olmamasını beklediğini açıkladı. Şirket şu anda 2021 nakit akışını başa baş noktasında öngörüyor. Bu, daha önce açıkladığı eksi 1 milyar dolar olan başabaş noktasına göre bir yükselme demek oluyor.

Şirket, brüt borcu 10 ila 15 milyar dolar arasında tutmayı planladığını söyledi. Netflix ayrıca hissedarlara nakit karşılığında bir hisse geri alım programı da yapmayı düşünüyor. Bir hissedar mektubunda, şirketin daha önce 2007’den 2011’e kadar olan süreçte hisse geri alım yaptığı belirtilmişti.

2020’nin Son Çeyreğine Ait Kazanç Raporları: Netflix

Kaynak: https://www.wsj.com/