Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

2021’in En Büyük Hükümet kampanyası

2021’in En Büyük Hükümet kampanyası
Kripto Para Kazandıran Robot

2021’in En Büyük Hükümet kampanyası

ABD hükümetinin yaptığı teşvikler, 2021’in en büyük hükümet kampanyası olarak görülüyor.

Fedaral hükümet, Amerikan ailelerine 1 aylık tatil, bir Harley Davidson motosiklet veya 200 adet GameStop hissesi almaya yetecek kadar bağış yapmaya hazır durumda.

Alıcıların çoğu parayı bu şekilde harcamayacak ama benzeri görülmemiş bir cömertlikten aynı şekilde yararlanacaklar.

Kongre’nin çok yakında Başkan Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planı’nı geçirmesi bekleniyor. Söz konusu plan, 2021 yılı içinde 4 kişilik bir aile için en az 10 bin dolar anlamına geliyor.

Bu yardım paketi süregelen Covid-19 pandemi sürecinde hükümetin yapmış olduğu ilk maddi yardım olmayacak. Ancak, son 12 aydaki mali teşviklerin, 1930’larda meydana gelen Büyük Durgunluk’ taki ve 2008-2009 krizlerindeki yardımları gölgede bırakacağı düşünülüyor.

Yukarda bahsedilen 10 bin dolara ilave olarak yapılacak yardımlar şöyle açıklanmaktadır:

Biden’ın yardım paketi, senelik geliri 150 bin dolardan az olan 4 kişilik ailelere, ocak ayında yapılan 600 dolarlık yardıma ilave olarak, kişi başı 1,400 dolarlık destek ile toplamda 8,000 dolarlık bir yardımı kapsıyor.

Ayrıca, Biden’ın yardım paketinde, 6 yaşından küçük çocuklu ailelere de değişik miktarlarda destek yapılacağı ve vergi muafiyetleri getirileceği bilgileri de yer alıyor.

Pakette, işsizlik sigortasından yararlananların haftalık ücretlerinde artış, çocuk bakım vergisinde ve 150 bin dolar üstünde geliri olanlarda bir miktar vergi kesintisi yapılması gibi pek çok imkan bulunuyor.

2021’in En Büyük Hükümet kampanyası

Yardım miktarı o kadar büyük ki, şubat ayında yayınlanan Raymond James’in araştırma notunda  “Amerika Birleşik Devletleri’nin evrensel temel gelir testine (UBI)” ulaştığını bildirdi. Bilindiği gibi UBI, her erişkin kişinin istediği gibi harcama yapmasına yönelik bir stratejidir. 2020’de Cumhurbaşkanlığı’na aday olan Demokrat Andrew Yang, seçmenlere 1.000 dolar UBI teklif etmişti ama kazanamamıştı.

2021’de yapılan yardımlar, UBI gibi tek seferlik olmayacak. Tabii ki bu yardımların mevcut olan 28 trilyonluk ulusal borca ilave olarak 422 milyar dolarlık bir borç getireceği de unutulmamalı.

Ancak Biden, seçimi kazandığında 2 bin dolar ek ödeme sözü vermiş ve bu vaatlerini yerine getirmişti. Şimdi 2021’de düşünülen yardımlar da bu tutara eklenecek.

Biden, bu sözü yerine getirdikten sonra daha fazla teşvik ödemesi talep etmeyebilir. Ancak, verilen ödünleri geri toparlamasının zor olacağı ve bu yardım ve kesintilerinin kalıcı olacağı varsayılmaktadır.

Birleşik Devletler tüm bu harcamaları karşılayabilir mi?

Biden’ın yaptıklarıyla 6 trilyon dolara yakın olan borcun yanında, mart ayından itibaren yapılan teşvikler 4 trilyonu bulmuştu.

Tabii ki bu yardımlarla çoğu kişinin tekrar işe dönmesi ve firmaların çalışarak kazanç sağlaması istenerek, ülkenin vergi gelirlerinin artacağı öngörülmektedir.

Cumhuriyetçilerin, 2017 iktidarındaki GOP açığını borca eklediği hatırlatılarak, şu anki durumu eleştirmeye hakları olmadıkları belirtiliyor.

Ancak, yılın ilerleyen zamanlarında Biden’ın 2 trilyon doları aşabilecek bir altyapı programını açıkladığında şikayet edecekleri daha çok şey olacak gibi görünüyor.

2021’in En Büyük Hükümet kampanyası

Kaynak : Yahoo.Finance

Kripto Para Kazandıran Robot