30 Girişimci Kadına 765 Bin Liralık Destek Verilecek

30 Girişimci Kadına 765 Bin Liralık Destek Verilecek
Kripto Para Kazandıran Robot

30 Girişimci Kadına 765 Bin Liralık Destek Verilecek

30 girişimci kadına 765 bin liralık destek verilecek. Bu desteğin verileceği Kız Kardeşim Hibe Programı’na başvuru başladı.

Habitat Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Coca-Cola Türkiye ve Habitat iş birliğinde yürütülen programa başvurular 26 Şubat tarihine kadar devam edecek.

Türkiye‘nin 81 ilinden seçilen ve yeme-içme sektöründe yer alan 30 girişimci kadının desteklenmesinin planlandığı bu program, bu kadınların ürettikleri lezzetlerin tanıtılması, görünürlük faaliyetlerinin öne çıkarılması ve sosyoekonomik konumlarının güçlenmesine katkı sağlanmasını hedefliyor.

Program kapsamında yeme-içme sektöründe çalışan ve halihazırda işletme sahibi 29 girişimci kadına 25 biner lira, 1 girişimci kadına 40 bin lira jüri özel ödülü olmak üzere toplamda 765 bin liralık iş geliştirme hibesiyle destek sağlanacak. Dört adımda yapılacak programın ilk adımında kizkardesim.net adlı internet sitesi üzerinden online eğitimleri bitiren yeme-içme sektöründeki girişimci kadınlar internet sitesinden aldıkları sertifika ile 26 Şubat’a kadar online başvuru yapabilecek. İkinci adımda ise teknik eleme aşaması olacak.

Üçüncü aşamada il bazında en yüksek puanı alan katılımcılar, çevrim içi yapılacak olan Hibe Programı Kampı’na davet edilecek. Kadınlara yönelik hızlandırıcı eğitimlerin gerçekleştirileceği kamp, 2 gün sürecek.

ada coin

Dördüncü adımda ise final jüri değerlendirmesinde, hibe alma kriterlerine göre en yüksek puanı alan 30 kadın, iş geliştirme hibesi almaya hak kazanmış olacak. Final ise çevrim içi olacak.

Bu yazıda AA katkısı bulunmaktadır.

Kripto Para Kazandıran Robot