enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

5 Aracı Kurum Strateji Raporlarını Değerlendirdi

5 Aracı Kurum Strateji Raporlarını Değerlendirdi
Kripto Para Kazandıran Robot
20.01.2021
0
A+
A-

5 Aracı Kurum Strateji Raporlarını Değerlendirdi

5 aracı kurum strateji raporlarını değerlendirdi. Strateji raporlarında 2021’e dair pozitif fiyatlamalar öne çıktı.

Borsa İstanbul, 2021’i rekor seviyelerle açarken, aracı kurumların yayımladığı strateji raporları da yeni yılın iyi geçeceği sinyallerini verdi. Yatırımcıların borsaya yönelişinin süreceğini düşünen aracı kurumlar, borsa endeksleri ve hisselerde dikey hareketlilikler öngördü.

BGC Türk Şirketlerinin Büyüyeceğini Düşünüyor

BGC, Türk şirketlerinin kârlarında reel olarak üç yıldır kaydedilen daralma sonrasında yüzde 51’lik bir artış olabileceğini tahmin ediyor. Kurumun kâr artışı beklentisi finans sektörü dışındaki şirketler için yüzde 76 olurken, bankalar için ise yüzde 20 oldu. Havacılık sektörü hariç bakıldığında kurum, finans dışı şirketlerin kârında yüzde 36, genel olarak ise yüzde 30 artış öngörüyor.

Ayrıca BGC, BIST 100 Endeksi’nde 12 aylık hedef seviyesi olan 1.860 puanı öngörüyor. Bu yüzde 21’lik bir yükseliş demek.

ada coin

Kurumun raporunda yer alan ifadeler ise şöyle:

“Türk hisselerinin 2020’de 11.4, 2021 kâr tahminleriyle 7.5 çarpanıyla işlem gördüğünü hesaplıyoruz. 2021 fiyat/kazanç çarpanına dayalı olarak Türk hisseleri 5 yıllık tarihi ortalamasına göre artık neredeyse iskontosuz işlem görüyor; ancak gelişen piyasaların medyanına göre hala yüzde 48 iskontolu işlem görüyor.”

Bunların yanı sıra 2021’e dair riskleri de ele alan BGC, beklentilerin üzerinde gelebilecek enflasyon, ABD ve AB ile gerginlik, küresel emtia fiyatlarında sert bir artış, koronavirüs salgınına ilişkin endişeler ve erken seçim ihtimallerine dikkat çekiyor.

Kripto Para Kazandıran Robot

Yapı Kredi Yatırım Türk Hisselerinden Umutlu

Yapı Kredi Yatırım 2021 yılı için Türk hisselerinde olumlu görüşünü koruduğunu ifade etti. Kurumun, BIST 100 endeksinde hedef seviyesi, şimdiki seviyelere göre yüzde 24 daha yüksekte duruyor.

Öte yandan kurum, model portföyünde Akbank, Alarko, Aselsan, Bim, Coca Cola İçecek, Erdemir, Garanti BBVA, Koza Altın ve Turkcell’e yer verdi. Model portföyden Otokar ve Tofaş da sırasıyla yüzde 72 ve yüzde 18’lik getirinin ardından çıkarıldı.

Deniz Yatırım: BIST 100 Favori Yatırım Araçları Arasında Kalacak

Deniz Yatırım, BIST 100 endeksini 12 aylık vadede favori yatırım araçları arasında görmeye devam edeceğini belirterek, hem yerel bazda ulaşılan yüksek değerlemeler hem de küresel bazda izlenen rekor seviyeler dolayısıyla ilk çeyrekte küresel fiyatlamalarla birlikte düzeltme olasılığına dikkat çekti. Kurum risklerin kısa vadede aşağı, orta-uzun vadede ise yukarı yönlü olacağını düşünüyor.

Kurumun strateji raporunda şu ifadere yer verildi:

“Yabancı yatırımcı sayısında azalışın gözlendiği dönemde yerli yatırımcı cephesindeki artış ve halka arzlara olan yüksek ilgi bankacılık endeksinin performans açısından görece geride kalmasına zemin hazırladı. 2021’de bankalar için taşıdığımız iyimserliğimizi artırıyoruz. Ülke risk primindeki azalışın sürmesini bekliyoruz. Yabancı yatırımcı payında artış beklentisine sahibiz.”

Vakıf Yatırım BIST 100’den Yeni Rekorlar Bekliyor

Vakıf Yatırım 2021 için BIST 100 endeksinin, koronavirüs salgınıyla ilgili aşılama ve ilaç çalışmalarını izleyerek TL bazında yeni rekor seviyelere ulaşacağını öngörüyor.

Türkiye’de değişen ekonomi yönetimin piyasa dostu adımlar atması, TL’nin güçlenmeye başlamasıyla birlikte yabancı yatırımcının Türk hisselerine artan ilgisi, BIST 100 endeksinin benzer ülke piyasalarına kıyasla halen yüksek getiri potansiyeli barındırması ve halka arz işlemleri, kurumun bu öngörüsüne dayanak oldu.

Yatırım Finansman: BIST 100 Hedefi 1.750 Puana Yükseltildi

Yatırım Finansman, BIST 100 endeksi için 1.510 puan olan hedefini 1.750 puana yükseltti. Kurumun analizine göre, global risk iştahı, elverişli likidite koşulları ve düşük para maliyeti hisse senedi piyasalarının en iyimser ekonomik senaryoları hızla fiyatlamasını meydana getitdi.

Kurum, Türkiye ekonomisi özelinde uygulanması gereken sıkı para ve maliye politikalarının şirket karlılıkları ve finansman maliyetlerini baskılayabileceğini belirterek, bu politikaların Türkiye büyüme süreci içerisinde enflasyonu düşürücü ve yılın ikinci yarısı itibariyle faiz indirimi yapabilecek ölçüde TL’ye güveni tesis edici olup olmayacağının, piyasaların yönünü belirleyeceğini vurguladı. Kurum analizinde şu ifadelere yer verdi:

“Mevcut değerleme seviyesinde yatırımcıların halen cazip değerlemesi olan şirketlere odaklanmalarını tavsiye ediyoruz. 2021T F/K seviyesi 8.5x (konsensüs tahminleriyle 7.5x) ve MSCI GOÜ endeksine göre BIST iskontosu tarihi ortalamalara yaklaşmış bulunuyor.”

Kaynak: Bloomberg HT

ada coin