Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

AB, 10 milyar Euro değerinde bir Avrupa İnovasyon Konseyi başlattı

AB, 10 milyar Euro değerinde bir Avrupa İnovasyon Konseyi başlattı
Kripto Para Kazandıran Robot
18.03.2021
0
A+
A-

AB, 10 milyar Euro değerinde bir Avrupa İnovasyon Konseyi başlattı

Avrupa Komisyonu, 2021-2027 için 10 milyar Euro’luk bir bütçeyle perşembe günü Avrupa İnovasyon Konseyi’ni (EIC) başlattı.

EIC, Avrupa’da çığır açan yenilikleri geliştirmeyi ve yaymayı hedefliyor.

Komisyon, ABM’nin sadece Horizon Avrupa’nın bir yeniliği olmadığını, aynı zamanda araştırmayı yeni teknolojilerle programla birleştirdiği için dünyada benzersiz olduğunu açıkladı.

Hızlandırıcı ve Özel Sermaye Fonu (EIC), yenilikçi girişimleri genişletmeye ve küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemeye yardımcı oluyor. ABM, Avrupa Yenilik Konseyi bütçesinden yaklaşık 3 milyar € tahsis edilecek.

Aynı zamanda, Avrupa Komisyonu, 2021 yılında 1,5 milyar avroluk finansman fırsatları açan ve iki ödül için başvurular başlatan EIC’nin ilk yıllık çalışma programını yayınladı – bunlar AB Kadın Yenilikçiler Ödülü ve Avrupa Yenilik Başkenti.

AB’nin İnovasyon, Araştırma, Kültür, Eğitim ve Gençlikten Sorumlu Komisyon Üyesi Marija Gabrielová, Avrupa İnovasyon Konseyi’nin, Birliğin ekonomik krizden kurtulmak ve yeşil ve dijital ekonomiye geçişi hızlandırmak için ihtiyaç duyduğu çığır açan keşifleri desteklemek için Avrupa’nın en iddialı girişimi olduğunu söyledi.

Gabrielová, “Vizyoner araştırmalara ve yenilikçi şirketlere yatırım yapmak, Avrupa’nın teknolojik egemenliğini güçlendirecek, Avrupa’nın en umut verici girişimlerinin faaliyetlerini genişletecek ve yaklaşmakta olan Avrupa inovasyon alanının yolunu açacaktır” dedi.

Avrupa İnovasyon Konseyi, öncü işletmeleri ve projeleri desteklemesine izin veren çeşitli unsurlara sahiptir. EIC Accelerator aracı, küçük ve orta ölçekli işletmeleri, özellikle de yeni başlayanları ve yan şirketleri, çığır açan yenilikler geliştirmeleri için destekleyecek.

Yeni finansman sistemi araştırma sonuçlarının yeniliğe dönüştürülmesine yardımcı olacak ve liderlik pozisyonlarında kadınlar için bir program da dahil olmak üzere kadın yenilikçileri desteklemek için yeni önlemler getiriliyor.

Perşembe günü ilk EIC çalışma programında açıklanan finansman, yeni pazarlar yaratma veya mevcut pazarları değiştirme potansiyeline sahip yenilikleri geliştirmeleri ve genişletmeleri için yeni başlayanlar ve küçük işletmeler için 1 milyar € içeriyor. Bu, yarım milyon euro ile 15 milyon euro arasında birleşik bir fon.

Fon, maksimum 2,5 milyon Euro’ya kadar hibe şeklinde sağlanacak. Toplam tutarın 495 milyon EURO’su, Avrupa Yeşil Anlaşması ve stratejik dijital ve sağlık teknolojileri ile ilgili inovasyona ayrıldı.

300 milyon Euro, çığır açan teknolojik keşiflere yol açma potansiyeline sahip vizyoner araştırmaları destekleyecek. Araştırma ekipleri 4 milyon Euro’ya kadar hibe için başvurabilir. Bu paketin 132 milyon € ‘sı beş zorluğu ele almak için ayrıldı – bilinçli yapay zeka, beyin aktivitesi ölçüm araçları, hücre ve gen terapisi, yeşil hidrojen ve tasarlanmış canlı malzemeler.

Diğer bir miktar olan 100 milyon Euro, araştırma sonuçlarını inovasyon fırsatlarına dönüştürmeyi amaçlamaktadır.

Kripto Para Kazandıran Robot