Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

AB, Cebelitarık’ta yasadışı yardım nedeniyle İngiltere’ye dava açıyor

AB, Cebelitarık’ta yasadışı yardım nedeniyle İngiltere’ye dava açıyor
Kripto Para Kazandıran Robot
20.03.2021
0
A+
A-

AB, Cebelitarık’ta yasadışı yardım nedeniyle İngiltere’ye dava açıyor

Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği Adalet Divanı önünde Birleşik Krallık aleyhine dava açmaya karar verdiğini söyledi. Bunun nedeni, Britanya hükümetinin, Brexit’ten önce Avrupa Komisyonu’nun talep ettiği pasif faiz ve telif hakları için Cebelitarık’ta sağlanan yaklaşık 100 milyon Euro’luk yasadışı devlet yardımını tam olarak geri almamış olmasıdır.

Komisyon, Aralık 2018’de 1 Ocak 2011’den 30 Haziran 2013’e ve 1 Ocak 2011’den 31 Aralık 2013’e kadar Cebelitarık’ta kurumlar vergisi muafiyetine ilişkin bir karar aldığını ve ayrıca aşağıdakileri de kapsadığını belirtti: bunlar 2011 ve 2013 yılları arasında çıkarılan beş vergi kararı. 

Avrupa Komisyonu’nun kararına göre, bu tedbirlerin yasadışı olduğu ve AB’de yürürlükte olan devlet yardımı kurallarına aykırı olduğu ilan edildi ve bu nedenle İngiliz tarafı yardımı faydalanıcılardan geri almak zorunda kaldı.

AB devlet yardımı kuralları, ilke olarak, bu devlet yardımının neden olduğu rekabeti bozmamak için yasadışı devlet yardımının geri alınmasını gerektirmektedir.

Avrupa Komisyonu’nun rekabet politikasından sorumlu Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager, bu bağlamda, pasif faiz ve telif hakları için kurumlar vergisi muafiyeti şeklinde Birleşik Krallık tarafından yönetilen Cebelitarık‘a sağlanan yardımın bazı çokuluslu şirketlere haksız bir avantaj sağladığını ve Birleşik Krallık ve Cebelitarık yetkilileri bunu uyguladığını belirtti.

Vestager medyaya verdiği bir raporda, “Bununla birlikte, Avrupa Komisyonu’nun bu kararı kabul etmesinden iki yıldan fazla bir süre sonra bile, yardım hala tam olarak toparlanamamış ve rekabeti yeniden tesis etme konusunda yetersiz ilerleme kaydedilmiştir. Bu nedenle, bu karara uyulmadığı için Adalet Divanı önünde Birleşik Krallık aleyhine dava açmaya karar verdik. ” dedi.

Kripto Para Kazandıran Robot