enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

AB, tıbbi cihaz ithalatına uygulanan KDV indirimini uzattı

AB, tıbbi cihaz ithalatına uygulanan KDV indirimini uzattı
ada coin
21.04.2021
0
A+
A-

AB, tıbbi cihaz ithalatına uygulanan KDV indirimini uzattı

Avrupa Komisyonu salı günü, AB dışından COVID-19 salgınıyla savaşmak için kullanılan tıbbi cihaz ve koruyucu ekipman ithalatına uygulanan gümrük vergileri ve katma değer vergisinin (KDV) geçici olarak ertelenmesine karar verdiğini doğruladı.

Avrupa Komisyonu’nun pazartesi günü aldığı karar, bu ay sonunda sona erecek olan mevcut istisna kapsamında uygulanan KDV indirimi ve indirim rejimini 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatıyor.

Tarife ve vergi indiriminin uzatılması, yeni koronavirüs pandemisine karşı mücadelede AB Üye Devletlerinin hala karşılaştığı zorlukları ve bu malların ithalatının kayda değer olmaya devam ettiği gerçeğini hesaba katıyor.

Kripto Para Kazandıran Robot

Avrupa Komisyonu‘nun eylemi, Üye Devletleri, sağlık uzmanları ve bunlara en çok ihtiyaç duyan hastalar için koruyucu maskeler veya vantilatörler gibi tıbbi ekipman edinme konusunda mali olarak desteklemeye devam edecek.

Pazartesi günü alınan karar, Avrupa Komisyonu’nun Avrupa Komisyonu, AB kurum ve kuruluşları tarafından Üye Devletlere ve kriz zamanlarında vatandaşlara sağlanan KDV mal ve hizmetlerinin yanı sıra halk sağlığıyla ilgili acil durumlarda KDV’den muaf tutulması yönündeki geçen hafta yaptığı önerinin ardından geldi.

Aralık 2020’de AB Konseyi, Üye Devletlerin karar vermesi halinde AB ülkelerinde satılan COVID-19 aşılarına sıfır KDV oranının geçici olarak uygulanmasına ve COVID-19 test kitlerine indirimli veya sıfır KDV oranının geçici olarak uygulanmasına izin vermek için Avrupa Komisyonu’nun önerisine dayalı yeni önlemler üzerinde anlaşmaya varmıştı.