Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

ABD borsalarının rekor kırması yavaşladı

ABD borsalarının rekor kırması yavaşladı
Kripto Para Kazandıran Robot

ABD borsalarının rekor kırması yavaşladı

ABD borsalarının rekor kırması yavaşladı. ABD’li yatırımcılar hafta başında kârlarını nakde çevirdi. Dow Jones standart değerler endeksi yüzde 0,4 düşüşle 34,078 puana geriledi. Daha geniş S&P 500, yüzde 0,5 kayıpla 4163 seviyesine ulaştı. Teknoloji borsası Nasdaq’ın endeksi 13.914 pozisyonda neredeyse yüzde 1.0 daha zayıf listelendi.

New York’taki Spartan Capital Securities’in baş piyasa ekonomisti Peter Cardillo, “Piyasa büyük bir sıçrama yaptı, bu yüzden biraz dinlenmeye ihtiyacı var. Tüccarlar Wall Street’teki büyük teknoloji isimlerinden sonuçları bekledikçe, şu anda sadece biraz kâr elde ediyor.” dedi. Yatırımcılar, ABD şirketlerinin pandeminin ardından iyileşip iyileşmediğine dair ipuçlarını arıyorlardı. Great Hill Capital’in başkanı Thomas Hayes, “Piyasa, banka kar çılgınlığının diğer sektörlere yayılıp yayılmadığını görmek için bekliyor” dedi.

Geçen hafta, önde gelen ABD bankaları sürekli olarak beklenenden daha iyi bilançolarla parladı ve fiyatları yeni zirvelere çıkardı. Beklenenden daha iyi rakamlara göre Coca-Cola yüzde 0,6’ya kadar yükseldi. İçecek üreticisi, pandemik kısıtlamaların hafifletilmesinden ve aşıların yaygın bir şekilde benimsenmesinden yararlandı. Ancak aynı zamanda ABD şirketi, önemli pazarlarda artan enfeksiyon sayılarının sonuçları konusunda uyardı. Aksine, IBM biraz pes etti. Grubun bilançosu işlemin kapanışından sonra bekleniyordu.

Bitcoin, fiyatın hafta sonu boyunca neredeyse 10.000 $ düşmesinin ardından Bitstamp borsasında 56.077 $ ‘a düştü. Kripto hisse senetleri de baskı altına girdi. Bitcoin madencileri Riot Blockchain yüzde sekizden fazla daha ucuzdu. Aracı kurum Oanda’dan analist Edward Moya, son yükselişin ardından kripto para birimlerinin geri çekilmeye hazır olduğunu söyledi.

Tesla kağıtları da yüzde 3,4 düşen satış listesinde yer aldı. Yetkililer, iki kişinin hayatını kaybettiği bir Tesla aracının karıştığı Teksas’da gerçekleşen bir araba kazasını araştırıyorlardı. Muhtemelen araç bir otopilot tarafından kontrol ediliyordu. Tesla başlangıçta bu konuda yorum yapmadı. Buna karşılık, Harley-Davidson, iki buçuk yıldan fazla bir süredir en yüksek seviyesine neredeyse yüzde on vurdu. Yukarı doğru berbat bir satış tahmini, yatırımcıların Amerikan kült motosiklet üreticisinin hisselerine başvurmasını sağladı.

Yatırımcılar ayrıca yüzde altıdan fazla artış gösteren Gamestop’a da odaklandı. Şirkete, “Roaring Kitty” olarak bilinen yatırımcı Keith Gill’in hisselerindeki artışla ilgili bir medya haberi destek sağlamıştı. Ayrıca, ABD video oyunu perakendecisi başkanı George Sherman 31 Temmuz’a kadar şirketten ayrılıyor.

New York’ta listelenen Manchester United hisseleri zirvede yüzde altıdan fazla arttı. Daha önce İtalyan şampiyon Juventus Turin’in şampiyonlukları yüzde 17.9 artmıştı. Arka planda, üç ülkeden on iki önde gelen futbol kulübünün bir Avrupa süper liginin UEFA “Şampiyonlar Ligi” ile rekabet etmesi planları var. Intesa Sanpaolo’daki analistler, Süper Lig’in daha fazla TV hakkı getireceğini tahmin ediyordu. Oyunların kalitesi ve bu kulüplerin sahip olduğu geniş izleyici göz önüne alındığında, bilet satışları, sponsorluk ve mağazacılık da fayda sağlayabilir.

Kripto Para Kazandıran Robot