Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

ABD, İran’a Yönelik Nükleer Yaptırımları Kaldırabilir

ABD, İran’a Yönelik Nükleer Yaptırımları Kaldırabilir
Kripto Para Kazandıran Robot
08.04.2021
0
A+
A-

ABD, İran’a yönelik nükleer yaptırımları kaldırabilir. ABD, nükleer anlaşma koşullarıyla örtüşmeyen İran’a yönelik yaptırım maddelerini kaldırmaya hazırlanıyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, İran’la nükleer anlaşma koşullarıyla örtüşmeyen İran’a yönelik yaptırım maddelerini kaldırmaya hazırlandıklarını dile getirdi. Price, günlük basın demecinde İran’la nükleer müzakereleri ve Avusturya’nın başkenti Viyana’da devam eden görüşmelere ilişkin değerlendirmede bulundu.

Ned Price, ABD‘nin İran’la görüşmeler konusunda acelesi olmadığını ve görüşmelerin zorlu geçmesine hazır olduğunu belirterek, Viyana görüşmelerinin sonunda ABD’nin çıkarlarının korunacağı bir sonuca ulaşmayı arzu ettiklerini ifade etti.

Bazı yaptırımları kaldırma hazırlığında olduklarını duyuran Price, “İran’la nükleer anlaşma koşullarına dönmek için gerekli adımları atmaya hazırlanıyoruz ki buna, nükleer anlaşmayla örtüşmeyen yaptırımların kaldırılması dahildir.” ifadeleriyle, söz konusu durumu doğruladı.

Mevcut aşamada hangi yaptırım başlıkları üzerinde çalıştıklarını açıklamayacağını anlatan Price, bunun yanı sıra İran da anlaşma koşullarına dönmeden tek taraflı teşvikler vermeyeceklerinin altını çizdi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2015 yılında beş Birlemiş Milletler Güvenlik Konseyi Üyesi ve Almanya (P5+1) ile İran arasında imzalanan Ortak Kapsamlı Eylem Planı (JCPOA) Anlaşması’ndan 2018’de çekilme kararı almıştı. 20 Ocak’ta görevi devralan Joe Biden yönetimi ise İran nükleer anlaşmasına geri döneceklerini duyurmuştu.

Kripto Para Kazandıran Robot