enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

ABD Senatörü Warren: “Kripto Konusunda SEC Yetkisini Kullanmalı”

ABD Senatörü Warren: “Kripto Konusunda SEC Yetkisini Kullanmalı”
Kripto Para Kazandıran Robot

ABD’de kripto paralar yetkililerin tarafından çözülebilmiş değil. ABD senatörü Elizabeth Warren, SEC, yetkilerini kullanarak, kripto paraların risklerine karşı çözüm üretmesini istedi. Warren, “bu riskleri ele almak için tam yetkisini kullanmaya çağırıyorum” dedi. Warren ayrıca, “Kongrenin bu düzenleyici boşlukları kapatmak için de adım atması gerektiğini” ekledi.

ABD Senatörü Warren, Kripto Denetimini Hızlandırmak İstiyor

ABD Senatosunda Bankacılık Komitesi’nin Ekonomi Politikası Alt Komitesine başkanlık eden ABD Senatörü Elizabeth Warren, bugün yaptığı çağrı ile SEC’e seslendi. Kripto paraların risklerine işaret eden Warren, Ayrıca, kripto düzenleyici gözetim eksikliği nedeniyle SEC’e eleştiri getirdi.

Haber ajansı Reuters tarafından aktarılan bilgiye göre, “Kripto para birimlerine olan talep ve kripto para borsalarının kullanımı hızla artarken, sağduyulu düzenlemelerin eksikliği sıradan yatırımcıları manipülatörlerin ve dolandırıcıların insafına bıraktı” ifadelerini kullanan Warren sözlerine şöyle devam etti:

ada coin

“Bu düzenleyici boşluklar tüketicileri ve yatırımcıları tehlikeye atıyor ve finansal piyasalarımızın güvenliğini baltalıyor. SEC, bu riskleri ele almak için tam yetkisini kullanmalı ve Kongre de bu düzenleyici boşlukları kapatmak için adım atmalıdır”

SEC Başkanına Mektup Gönderdi

Komisyon başkanı Senatör Warren, dün SEC başkanı Gary Gensler’a kriptolar konusunda bir mektup göndermişti. Geleneksel borsalarla kripto para borsalarını karşılaştıran Warren, dijital varlık ticaret merkezlerinin temel korumalardan yoksun olduğunu mektubunda Gensler’a aktardı. Senatör, Federal Ticaret Komisyonu (FTC) verilerine göre, yaklaşık 7.000 kişinin Mart ayına kadar altı ay içinde kripto para dolandırıcılıklarından toplam 80 milyon dolarlık kayıp bildirdiğini gösterdi.

Kripto Para Kazandıran Robot

Kripto ve blockchain dersleri veren MIT profesörü Gensler, Mayıs ayında yeni SEC başkanı olarak onaylandı. Daha önce kripto para borsalarının daha fazla düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu ancak henüz yeni kurallar önermediğini söyledi. Mayıs ayında, “Bu oldukça değişken, oldukça değişken, varlık sınıfı diyebilir ve yatırım yapan halk, kripto borsalarında daha fazla yatırımcı korumasından faydalanabilir” dedi.

Warren, Gensler’den kripto para borsalarının SEC’in misyonunu nasıl baltaladığını, ek yatırımcı korumasının gerekli olup olmadığını ve uluslararası düzenleyici koordinasyonun gerekli olup olmadığını özetlemesini istedi. O vurguladı:

ada coin
ETİKETLER: , , ,