enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

ABD, şirketleri Nord Stream 2 projesinden çekilmeye çağırdı

ABD, şirketleri Nord Stream 2 projesinden çekilmeye çağırdı
ada coin
19.03.2021
0
A+
A-

ABD, şirketleri Nord Stream 2 projesinden çekilmeye çağırdı

ABD hükümeti, şirketleri Nord Stream 2 boru hattı projesinden çekilmeye çağırdı ve yeni yaptırımlarla tehdit etti.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken perşembe günü yaptığı açıklamada, “Dışişleri Bakanlığı, Nord Stream 2 boru hattına dahil olan herhangi bir şirketin ABD yaptırımları riski altında olduğu ve boru hattındaki çalışmaları derhal durdurması gerektiği yönündeki uyarısını yineledi.” dedi.

Washington’un projeyi tamamlama çabalarını izlediğini ve “dahil olması muhtemel” şirketler hakkındaki bilgileri değerlendirdiğini de sözlerine ekledi.

Kripto Para Kazandıran Robot

Blinken’e göre Nord Stream 2, “Almanya, Ukrayna ve Orta ve Doğu Avrupalı ​​ortaklarımız için kötü bir anlaşma.” “Birkaç ABD hükümetinin açıkça belirttiği gibi, bu boru hattı Avrupa’yı bölmek ve Avrupa’nın enerji güvenliğini zayıflatmak için Rusya’nın jeopolitik bir projesidir.”

Blinken, ABD Kongresi’nin büyük bir çoğunluk tarafından onayladığı Nord Stream projesine yönelik yaptırımlara işaret etti. Başkan Joe Biden yönetiminin bu yaptırım yasalarını uygulayacağını vurguladı.

ABD şimdiye kadar Nord Stream 2’ye sadece boru hattını döşeyen Fortuna gemisini işleten Rus KVT-RUS şirketine yaptırım uyguladı. Bu yaptırımlar, Ocak ayında eski Başkan Donald Trump yönetimi tarafından açıklandı.

Dışişleri Bakanlığı’nın Şubat raporunda, Blinken’in liderliğindeki yönetim değişikliğinden sonra yeni bir yaptırım tehdidi henüz ortaya çıkmadı. Kongre’deki Cumhuriyetçiler, Biden hükümetinin boru hattını engelleyecek kadar kararlı olmadığına dair endişelerini dile getirdiler.