Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

ABD’de Destek Paketi Bu Hafta Senato’nun Masasında Olacak

ABD’de Destek Paketi Bu Hafta Senato’nun Masasında Olacak
Kripto Para Kazandıran Robot

ABD’de destek paketi bu hafta Senato’nun masasında olacak. Paket, Temsilciler Meclisi’nden onay almayı başarmıştı.

ABD Başkanı Joe Biden‘ın yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı teklif ettiği 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi bu hafta Senato’nun masasında konuşulacak.

Demokratların Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, Senato Genel Kurulunda yaptığı açıklamada, söz konusu paketi bu hafta ele alacaklarını açıkladı. Schumer, şunları söyledi:

“Amerikan halkı bizi buraya bazı görevleri yerine getirmek üzere gönderdi. Senato da bu hafta ekonomik kurtarma paketini ele alacak, geniş şekilde paketi görüşecektir.”

ABD Temsilciler Meclisi’nde cumartesi sabaha karşı onaylanan tasarı, Biden yönetiminin koronavirüsün ekonomik etkilerine karşı üzerinde çalıştığı en büyük paket olarak nitelendiriliyor. Bu tasarı Senato’da da kabul alırsa, imzalanmak için Joe Biden’a gönderilecek.

Paket tasarısı, kişi başına 1400 dolarlık nakit yardım desteğinin yanı sıra asgari saatlik ücretin 15 dolara çıkarılmasını da kapsıyor. Geçtiğimiz hafta da Senato’da ilgili yetkililerin duyurduğu bir karara göre, asgari saatlik ücretin 15 dolara çıkarılması ile ilgili madde ekonomik destek paketinde bulunmayacak. Buna paralel olarak, Senato’da saatlik asgari ücretle ilgili düzenlemenin tasarıdan çıkarılması tahmin ediliyor.

Senato’daki Cumhuriyetçilerin yanı sıra bazı merkeze yakın Demokratlar da böyle bir hamleye adıma “işsizliği artıracağı” gerekçesiyle destek vermemişlerdi.

Bu yazıda Bloomberg HT katkısı bulunmaktadır.

Kripto Para Kazandıran Robot