Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

ABD’de Dış Ticaret Açığı Rekor Kırdı

ABD’de Dış Ticaret Açığı Rekor Kırdı
Kripto Para Kazandıran Robot
07.04.2021
0
A+
A-

ABD’de dış ticaret açığı rekor kırdı. Ülkenin ithalat ve ihracatı düşüş kaydetti.

ABD Ticaret Bakanlığı, şubat ayına ilişkin dış ticaret verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre, ülkenin dış ticaret açığı, şubat ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 4,8 artarak 71,1 milyar dolara çıktı.

Beklentilerin üzerinde yükselen ve rekor kıran dış ticaret açığının, bahse konu süre içinde 70,5 milyar dolar olması tahmin ediliyordu. Ocak ayında bu veri, 67,8 milyar dolar olmuştu.

ABD‘nin ihracatı, şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 2,6 azalarak 187,3 milyar dolara geriledi. İthalatı ise aynı dönemde yüzde 0,7 azalış gösterdi ve 258,3 milyar dolara düştü.

Çin İleTicaret Açığı Arttı

ABD’nin bu dönemde ilişkilerinin dengesiz olduğu Çin ve Kanada ile arasındaki ticaret açığı artarken, Meksika ile olan ticaret açığı azaldı.

Ülkenin Çin ile olan ticaret açığı, bahse konu ayda bir önceki aya kıyasla yüzde 11,4 artarak 30,3 milyar dolara yükseldi. ABD’nin Çin’e ihracatı bu dönemde 10,4 milyar dolar olurken, ülkeden yapılan ithalat 40,6 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

ABD’nin Kanada ile arasındaki ticaret açığı ise şubat ayında yüzde 122 artışla 4 milyar dolara yükseldi. Ülkenin Meksika ile arasındaki dış ticaret açığı ise yüzde 42,9 azalışla 6,8 milyar dolara geriledi.

Bahsi geçen dönemde ABD’nin açık verdiği diğer ticaret ortakları arasında Avrupa Birliği (19 milyar dolar), Almanya (5,3 milyar dolar), Japonya (4,5 milyar dolar), İtalya (3,2 milyar dolar), Fransa (2,7 milyar dolar), Tayvan (2,4 milyar dolar), Güney Kore (2,3 milyar dolar) ve Hindistan (1,7 milyar dolar) yer aldı.

Kripto Para Kazandıran Robot