Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

ABD’de yeni otomobil satışları artıyor

ABD’de yeni otomobil satışları artıyor
Kripto Para Kazandıran Robot
05.04.2021
0
A+
A-

ABD’de yeni otomobil satışları artıyor

ABD’de yeni otomobil satışları artıyor. 2020’nin ilk üç ayında müşterilerden gelen yüksek talep, esas olarak insanların pandemiden önce hayata dönme ümidinin giderek artmasından kaynaklanıyordu. İnsanlar ayrıca yakında ofislerine döneceklerine inanıyor. Öngörülebilir gelecekte seyahatlerin normale dönmesini bekliyorlar.

Tünelin sonundaki ışık insanlara giderek artan sayıda aşılanmış insan getiriyor, bu nedenle otomobil pazarına daha fazla güven yayıldı. Bununla birlikte, yeni arabalara olan yüksek talep nedeniyle, tüketiciler artık başlangıçta istenmeyen modelleri bile satın alıyor. Pek çok insan, olası bir yeni araç sıkıntısından korkuyor ve bu nedenle yeni bir araba için orijinal taleplerini önemli ölçüde azaltıyor.

Amerikan otomotiv endüstrisinin dinamiklerini inceleyen LMC Automotive’den Jeff Schuster, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Birçok müşteri son üç ayda ilk ilgilendiklerinden tamamen farklı bir araba satın aldı. Değişiklik, bireysel modeller, ekipmanlar ve renkler ile ilgiliydi” dedi.

ABD’de fabrikaların yeniden açıldığı geçen yazdan bu yana yeni otomobil satışları artıyor. Trend o zamandan beri büyüyor ve birçok otomobil üreticisi karlarını önemli ölçüde artırıyor. 2020’nin aynı dönemine kıyasla yeni otomobil alımları bu yıl yüzde yirmiye kadar arttı. Tahminlere göre, bu yılın ilk çeyreğinde yeni otomobil teslimatları, 3,1 milyonluk rekor seviyeyi aştı.

Bununla birlikte, tüketiciler artık giderek azalan araba stoğundan rahatsız. Schuster, “Medya sık sık piyasadaki yeni arabaların eksikliğinden bahsediyor ve bu da müşterileri aslında ilgilerini çekmedikleri arabaları bile satın almaya motive ediyor. Arabasız kalmalarını istemiyorlar,” diye ekledi Schuster.

Alıcı, yeni araba satın almaktan veya daha yüksek fiyattan caydırılmadı. ABD’de 2020’nin ilk çeyreğinde yeni bir arabanın ortalama fiyatı 37.000 ABD dolarını aştı. Geçen yıla kıyasla 3.000 dolardan fazla.

JD Power market research şirketinden analist Thomas King, “Yüksek satışlar ve yüksek fiyatların birleşimi, ABD tüketicilerinin ilk çeyrekte yeni arabalara neredeyse 180 milyar dolar harcayacağı anlamına geliyor. Bu, geçen yıla göre yaklaşık yüzde 31 ve 2019’a göre yaklaşık yüzde 18 daha fazla” dedi.

Ancak şimdi koronavirüs, otomobil üreticileri için çok önemli olan çip arzını engelliyor. Üreticiler, kapasitelerini daha çok Apple gibi tüketici elektroniği üreticilerinden gelen artan talebe odakladıkları için, şirketler çip elde etmekte sorun yaşıyorlar. Bu eksiklikler, yeni otomobillerin üretimini yavaşlatabilir ve potansiyel olarak şu anda müreffeh olan pazarı tehlikeye atabilir.

Kripto Para Kazandıran Robot
ETİKETLER: , ,