ABD’nin En Büyük Dolandırıcısı Hayatını Kaybetti!

ABD’nin En Büyük Dolandırıcısı Hayatını Kaybetti!
Kripto Para Kazandıran Robot
14.04.2021
0
A+
A-

ABD’nin en büyük ponza saadet zincirini kuran Bernie Madoff, hapishanede hayatını kaybetti.

ABD’nin en büyük dolandırıcısı hayatını kaybetti. Dünyanın en büyük ponza saadet zincirini kuran Bernie Madoff 82 yaşında girdiği hapishanede yaşamını yitirdi.

Madoff’un North Carolina’daki federal hapishanede doğal sebeplerden dolayı yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Geçtiğimiz yıl Madoff’un avukatları, böbrek hastalığı ve kötüleşen sağlık durumu nedeniyle ABD’nin ünlü dolandırıcısı Madoff’un tahliyesini istemişti.

Milyarlarca dolarlık yatırım yapan binlerce müşterisi bulunan Madoff yaklaşık 60 milyar dolarlık vurgun yaptığını itiraf etmiş, 2009 yılında 150 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

ada coin

Bernard Madoff Kimdir?

Bernard Lawrance “Bernie” Madoff, eski bir borsacı, yatırım danışmanlığı ve finansörlük yapan bir dolandırıcıdır. 29 Nisan 1938 New York doğumlu Bernie, Nasdaq borsasının eski icra Yönetim Kurulu Başkanı ve ABD tarihinin en büyük mali dolandırıcısı olarak biliniyor.

Madoff, 1960 yılında Wall Street firması Bernard L. Madoff Investment Securities LLC’yi kurdu ve 11 Aralık 2008’de tutuklanmasına kadar başkanlığını yaptı. Firma, Wall Street’te en iyi piyasa yapıcı işlerden biriydi.

Madoff’un kardeşi Peter 10 yıl hapis cezasına çarptırılırken oğlu Mark, babasının tutuklanmasından iki yıl sonra kendisini asarak intihar etti. Diğer oğlu Andrew ise 3 Eylül 2014’te lenfoma kanseri nedeniyle hayatını kaybetti.

Ünlü dolandırıcının oğulları 2008 yılında babalarını firmasının varlık yönetim biriminin büyük bir Ponzi oyunu olduğunu itiraf etmişlerdi. Madoff, ertesi gün FBI tarafından tutuklandı. Mahkeme tarafından atanan yediemin, yatırımcıların gerçekk kayıplarının 18 milyar dolar olduğunu tahmin ettiğini belirtti.

Kripto Para Kazandıran Robot