ABD’nin Yeni Harcama Planından İlk Bilgiler Geliyor

ABD’nin Yeni Harcama Planından İlk Bilgiler Geliyor
Kripto Para Kazandıran Robot

ABD’nin yeni harcama planından ilk bilgiler geliyor. Yeni paketin ayrıntıları belli olmaya başladı.

ABD Başkanı Joe Biden, 2,25 trilyon dolarlık yeni altyapı planını kamuoyuna sunmanın hazırlığı içinde. Beyaz Saray’dan gelen açıklamaya göre, Biden’ın planı ülkeyi iklim krizi ve Çin’in otoriterliğiyle ilgili sorunlara karşı bütünleştirmeyi hedefliyor. Dört kademeden oluşan sekiz yıllık yatırım planı ulaşım için 620 milyar dolar harcama öngörürken temiz su ve hızlı internet gibi altyapı projeleri içinse 650 milyar dolarlık bir harcama yapılacağına yer veriyor.

Paketin 580 milyar dolarlık bölümüyle Amerika’daki üretimi güçlendirmeyi hedefleyen Joe Biden, 400 milyar dolarlık kısım ile de yaşlı ve engellilerin bakımını iyileştirmeyi planlıyor. Açıklamada, planlanan yatırımların önümüzdeki 15 yıldaki vergi artışlarıyla sağlanacağı da kaydedildi.

Planla birlikte ABD kurumlar vergisinin yüzde 21’den yüzde 28’e çıkarılması ve şirketlerin küresel kârlarına da yüzde 21 oranında asgari vergi getirilmesi bekleniyor.

Biden’ın planın detaylarını Pittsburgh’da duyuracağı bilgisi verildi. Bu konumun seçilmesinin sebebiyse şehrin yeni endüstrilerle beraber bir cazibe merkezi haline gelerek, yeni plan için örnek oluşturması olarak açıklandı.

ada coin
Kripto Para Kazandıran Robot