Abhazya’daki Bitcoin çiftlikleri kapanıyor

Abhazya’daki Bitcoin çiftlikleri kapanıyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Abhazya’daki Bitcoin çiftlikleri kapanıyor

Kafkasya’dan Inal için, döviz kurlarının büyük ölçüde arttığı Bitcoin çoşkusu mutlu olmak için bir neden değil. Tam adını açıklamamayı tercih eden 30 yaşındaki “Ağlayabilirim” diyor. Abhazya’daki genç adam çabuk para kazanmayı ummuştu. Arkadaşlarıyla birlikte birikiminden 20.000 dolara güçlü bilgisayarlar satın aldı, bu da kripto para birimini “çıkarmasına” yardımcı olacak.

İlk başta her şey yolunda gitti, işletme kasasına ayda 5.000 dolar koyduğunu söyledi. Ancak patlamaya katılmak isteyen tek kişi o değildi – daha pek çoğu da aynı şeyi yaptı. Sorun: Bilgisayarların Bitcoin üretmek için muazzam miktarda elektriğe ihtiyacı var. Bu elektriğe daha sonra ülkenin başka bir yerinde ihtiyaç duyuldu. Şimdi hükümet fişi çekti ve madencileri avladı.

İnal, “Bu adaletsiz, çok adaletsiz” diyor. Sonuçta, hükümet başlangıçta arama yapmaya izin verdi, böylece diğer birçok kripto altın avcısının çoğunluğa atlamasını sağladı. Aslında, Abhazya‘daki yetkililere göre, yalnızca son iki yılda en az 625 bu tür “kripto” çiftliği ortaya çıktı. Yerel halk daha fazla katılımcının olduğunu söylüyor, çünkü son zamanlarda birçok aile pastanın bir parçası olmak için bilgisayar satın aldı. Ancak cazibesi harika: 2018 sonunda bir Bitcoini yaklaşık 3100 dolara aldıysanız, birkaç gün önce değeri yaklaşık 58.000 dolardı.

ada coin
Kripto Para Kazandıran Robot