Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Adidas, Reebok markasından kurtulmak istiyor

Adidas, Reebok markasından kurtulmak istiyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Adidas, Reebok markasından kurtulmak istiyor

Alman spor giyim üreticisi Adidas, başarısız olan Reebok markasından kurtulmak istiyor. Alman şirketi, Amerikan markasını Nike ile rekabette ABD pazarında ona yardımcı olmak için 15 yıl önce satın almıştı.

Alman şirketi yaptığı açıklamada, Adidas’ın Reebok’u bölme amaçlı resmi bir süreç başlatmaya karar verdiğini söyledi.

Satış veya bölünme, Adidas’ın 2020 sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 10 Mart’ta sunacağı 5 yıllık stratejik planın bir parçası.

İnandırıcı olmayan sonuçlar

Bir banka kaynağına göre, Reebok yaklaşık bir milyar avro değerinde olabilir.

Adidas patronu Kasper Rorsted, “Reebok ve Adidas, birbirlerinden bağımsız olduklarında büyüme potansiyellerini önemli ölçüde daha iyi gerçekleştirebilirler” dedi.

Adidas, 2006 yılında Reebok’u 3,8 milyar dolara (3,13 milyar €) satın almıştı. Yatırımcılar, ikna edici olmayan sonuçları nedeniyle markanın satışını defalarca talep ettiler.

Kurtarma planı yardımcı olmadı

2016 yılında grubun genel merkezine katıldıktan sonra Rorsted, markanın karlılığa geri dönmesine yardımcı olan Reebok için bir kurtarma planı başlattı, ancak performansı hala ana Adidas markasının gerisinde kalıyor.

2020’nin üçüncü çeyreğinde, Reebok’un satışları salgın nedeniyle bir önceki çeyrekte yüzde 44’e kadar düşerek yüzde 7 düşüşle 403 milyon avroya geriledi.

Adidas, 2019’da Reebok’un değerini 2018’e kıyasla neredeyse yarı yarıya düşürerek 842 milyon Euro’ya düşürdü.

Kripto Para Kazandıran Robot