Adidas yeniden temettü dağıtmak istiyor

Adidas yeniden temettü dağıtmak istiyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Adidas yeniden temettü dağıtmak istiyor

Dünyanın en büyük ikinci spor malzemeleri şirketi Adidas, geçen yıl için tekrar kâr payı ödemek istiyor. Adidas, hisse başına 3.00 euro, toplam 585 milyon euro dağıtımını açıkladı. Yönetim kurulu, “Bu öneri, şirketin güçlendirilmiş mali profilini ve yönetimin 2021 yılına ilişkin olumlu görünümünü yansıtıyor” dedi.

Geçen yıl, Frankoniyalı grup, korona krizi sırasında devlet bankası KfW’den bir milyar dolarlık köprü kredisine ihtiyaç duyduğu için, planlanan 3,85 avroluk temettüyü iptal etmek zorunda kaldı. Sonbaharda toplanan 500 milyon avronun geri ödenmesi, yeniden bir temettü ödemesini mümkün kıldı.

Adidas kısa süre önce 15 yıl sonra yan kuruluşu Reebok’tan ayrılacağını duyurdu. Her ikisinin de tek başına büyüme potansiyellerini önemli ölçüde daha iyi kullanabileceği sonucuna varıldı. Franken şirketi, ABD’deki daha büyük rakibi Nike’a karşı koyabilmek umuduyla 2006 yılında Reebok’u üç milyar Euro’dan fazla fiyata satın almıştı. Ancak beklentiler hiçbir zaman gerçekleşmedi.

Fitness dalgasına yönelik yeniden yönlendirmeye rağmen, ABD markası hiçbir zaman ana marka Adidas’ın büyüme oranlarına ulaşamadı. Reebok, 1,75 milyar euro ile 2019’daki grup satışlarına yalnızca yüzde yedi oranında katkı sağladı. Reebok yaklaşık bir milyar euro kazanabilirdi – marka 842 milyon euro’luk bir diğer değer düşüşünün ardından kitaplara girdi.

ada coin

Planlar 10 Mart’ta sunulacak. Diğer şeylerin yanı sıra, Adidas’ın kapalı mağazalar nedeniyle korona pandemisinde daha güçlü bir düşüşten kurtardığı çevrimiçi stratejiyi hızlandırmakla ilgili olması muhtemel. Grup, internet mağazası aracılığıyla perakende ticaretini atlayarak şimdiden dört milyar avronun üzerinde ciro yapıyor.

Kripto Para Kazandıran Robot