Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Alibaba Hisseleri, Çin’in Antitröst Cezasının Ardından Artış Gösterdi!

Alibaba Hisseleri, Çin’in Antitröst Cezasının Ardından Artış Gösterdi!
Kripto Para Kazandıran Robot

Alibaba Hisseleri, Çin’in Antitröst Cezasının Ardından Artış Gösterdi!

Alibaba Group Holdings Ltd.’nin hisseleri, e-ticaret devinin Çin’in antitröst düzenleyicisi tarafından 2,8 milyar dolarlık rekor bir para cezasına çarptırılmasının ardından, pazartesi günü Hong Kong ticaretinde yüzde 5’ten fazla artış gösterdi.

Çinli grubun yatırımcıları, 2,8 milyar dolarlık cezanın ardından devam etmekten oldukça mutlu görünüyor.

Çin Devlet Piyasa Düzenleme İdaresi, cumartesi günü yaptığı açıklamada, Şirketin platformundaki rakipler ve tüccarlar üzerindeki hakim konumunu kötüye kullandığını söyledi. Bu nedenler, para cezasına ek olarak Alibaba’nın operasyonlarını yenilemesi ve önümüzdeki üç yıl içinde bir uyum raporu sunması gerekiyor.

Şirket ise, konuya ilişkin bir açıklama yaparak, şunları söyledi: “Alibaba cezayı samimiyetle kabul ediyor ve kararlılıkla uyumunu sağlayacak. Ayrıca şirket, topluma olan sorumluluğunu yerine getirmek için yasalara titizlikle uyacak ve inovasyon yoluyla büyümeye devam edecek.”

Alibaba Group Holdings Ltd.’nin hisseleri, e-ticaret devinin Çin’in antitröst düzenleyicisi tarafından

Şirket’in hisseleri; araştırmanın getirdiği kara bulutların dağılmasının ardından, Yaklaşık yüzde 6,5’lik kazançlara yerleşmeden önce, erken Hong Kong ticaretinde yüzde 8’den fazla artış gösterdi.

Morgan Stanley pazar günkü bir notta, “Rekor miktara rağmen, bunun Alibaba üzerindeki büyük bir çıkıntıyı kaldırması ve piyasanın odak noktasını yeniden temellere kaydırması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

Everbright Sun Hung Kai analisti Kenny Ng ise, “Artık ceza belirlendi, piyasanın Şirket konusundaki belirsizliği azalacak. Bu cezanın uygulanmasının, Alibaba’nın hisse senedi fiyatının, piyasanın dikkatini yeniden kazanmasına izin vermesi bekleniyor.” yorumunda bulundu.

Alibaba’nın Hong Kong hisseleri son 12 ayda yüzde 20 arttı. Amerikan Depo Makbuzları (ADR) ise bu yıl yüzde 4,5 düşüş yaşamasına rağmen geçen yıla oranla yüzde 13,7 artmış oldu.

Alibaba Hisseleri, Çin’in Antitröst Cezasının Ardından Artış Gösterdi!

Kaynak : MarketWatch

Kripto Para Kazandıran Robot