enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Alman şirketlerinin yarısından fazlası nitelikli insan sıkıntısı bekliyor

Alman şirketlerinin yarısından fazlası nitelikli insan sıkıntısı bekliyor
ada coin
20.01.2021
0
A+
A-

Alman şirketlerinin yarısından fazlası nitelikli insan sıkıntısı bekliyor

Alman şirketlerinin yarısından fazlası, 2021’de kalifiye nitelikli insan sıkıntısı nedeniyle sorun yaşamaya devam etmeyi bekliyor.

Bu durum, bir Bertelsmann Vakfı anketinde belirtildi.

Vakıf, bir ankette Almanya’daki çeşitli büyük şirketlerin yönetim üyelerine hitap etti. Bunların yaklaşık yüzde 54’ü bu yıl da kalifiye işçi sıkıntısı bekliyor.

Kripto Para Kazandıran Robot

Bertelsmann Vakfı’nda bir göç uzmanı ve çalışmanın ortak yazarı olan Matthias Mayer, “Daha büyük şirketler, kalifiye işgücü sıkıntısından küçük şirketlere göre daha sık etkileniyor” dedi.

“Özellikle sağlık ve inşaatta kıtlık var” diye ekledi.

Almanya’daki şirketler bu boşluğu doldurmak için yeni ve mevcut çalışanları eğitmeye odaklanıyor. Ayrıca çalışanları elde tutmak için daha iyi bir iş-yaşam dengesi sağlamayı hedefliyorlar.

Bununla birlikte, ankete katılanların yalnızca % 17’si yakın zamanda yapılan bir ankette yurtdışında kalifiye işçi aradıklarını söyledi. Öncelikle Avrupa Birliği veya Avrupa ülkelerinden, ardından Asya ve Orta Doğu’dan çalışanları tercih ediyorlar.

Bu bağlamda, şirketler Afrika‘daki vasıflı işçilerle çok az deneyime işaret etti. Dil problemlerini ve potansiyel çalışanların kendi ülkelerinde kazandıkları niteliklerin değerlendirilmesini engel olarak gösterdiler.

Katılımcılar ayrıca yeni koronavirüs salgını nedeniyle yasal engellerin ve girişteki kısıtlamaların personel bulmada ikincil bir rol oynadığını belirtti.

Anket 21 Eylül – 20 Ekim 2020 tarihleri ​​arasında 500 ile 2.500 kişi arasında çalışan Alman şirketlerinde gerçekleştirildi.