Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri
Kripto Para Kazandıran Robot

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri

Bugünlerde altcoin piyasası Ethereum’un alt yapısını kullanıma açmasıyla oldukça hareketlenmiş bulunmaktadır. Altcoin yatırım tavsiyeleri 2021 konusunda herhangi bir tavsiye almadan önce bu işin yatırım sürecinize ve toplam sayının etkili olmasına bağlı olduğunu belirtmek gerekir.

Uzun vadeli bir yatırımın peşinde iseniz daha fazla getiri için çok yüksek olasılığı bulunan acemi altcoinleri tercih etmenizi tavsiye edilir. Çoğu coin piyasaya ilk çıktığında ortalama olarak 0,10 dolar çizgisinde ilerlemektedir. Ülkemizin para birimine bağlı olarak o dönemdeki para kuru değişkenlik gösterebilmektedir. Bu durum sayesinde elinizde birçok altcoin alıp bulundurabilir ve uzun bir süre değerlenmelerini bekledikten sonra onları satabilirsiniz.

En çok hangi coin kazandırır? Sorusundan önce altcoinlerin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını özetleyelim. Altcoin kelime anlamını açarsak alternative coin anlamına geldiğini görebiliriz. Bitcoin den sonra çıkmış olan bütün coinler, altcoin olarak geçmektedir. Altcoinler ikiye ayrılmaktadır. Biri coin diğeri de tokendır. Coinlerin kendilerine ait blockchain ağı bulunmaktadır. Tokenlar ise bir başka blockchain ağını kullanan kripto paralardır.

Altcoinlerin çalışma prensibi Bitcoinlerle aynıdır. İlk önce alıcı adres koymalı ve ne kadar altcoin alacağınızı belirtmelisiniz. İşleminizi onayladıktan sonra ağdaki bütün bilgisayarlar tarafından biliniyor olursunuz. Kısacası bu işlemden haberleri olur. Ardından bilgisayarınız sizi işleminizi doğrulamanız için algoritmaların bulunduğu alana yönlendirir. İşlemlerinizi doğruladıktan sonra işlemleriniz bloklara kronolojik sıra ile sıralanır. Madenciler bloğunu çıkartır. Blok çıkarıldıktan sonra zincirin en sonuna eklenir. Böylece işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur.

Hangi coin alınmalı son dakika arayışına girmeden altcoinlerin, bitcoinden ayrılan özelliklerini bilmenizde de fayda vardır. Ethereum, Polkadot ve Cosmos gibi coinler uygulama geliştirebilme özelliğine sahiptirler. Monero, Zcash ve Beam gibi kripto paralar gizlilik ilkesine önem vermektedir.

En Çok Hangi Coin Kazandırır?

Ethereum, kripto para piyasasında bilinen ikinci en değerli kripto paradır. Fiyat seviyeleri 2000 doları çok kısa bir sürede aşmıştır. Ethereum kendini güncellediğinden beri yatırımcılar bu coine karşı güven beslemeye başlamışlardır. Diğer sebepler ise Ethereumun blockchain de çok sık kullanılması ve devrimsel başarısı bu coinin önemli yatırım araçlarından biri olduğunu göstermektedir.

En çok hangi coin kazandırır? Cardano ilk çıkışında büyük dalgalanmalara sebep olamasa da 2021 yılında en iyi 10 kripto para birimi arasına girmeyi başarabilmiştir. Cardano bu platformda daha da ileriye gidebilmek için sürekli yeni özellikler eklemektedir. Fakat bunu kullanıcılara bildirmemektedir. Geliştiriciler bu konuyla ilgili sadece geliştirdikleri yeni özelliklerin testlerini tamamlanır tamamlanmaz hayata geçireceklerini söylemektedir. Cardano coinin gelişmelerini yakından takip ederek bu coine yatırıp yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Binance coin, 2017 yılından bu yana bu piyasanın içindedir. Bu yıl etkili bir şekilde giriş yapan binance coin yapmış olduğu akıllıca seçimler sonucunda değerinde bir patlama gerçekleşmiştir. Bu şekilde devam ederse uzun vadeli altcoinler arasına girebilir.

Altcoin yatırım tavsiyeleri 2021 hakkındanet bir bilgi verilmemektedir. Fakat uzmanların görüşüne göre altı aylık yatırım planı yapmış tüm coinler başarı getirebilir. Uzmanlara göre yüksek kar getirme olasılığı olan diğer coinler ise sırasıyla Shiba Coin, Doge Coin, Kishu Coindir.

Bugün hangi coini almalıyız sorunun cevabında ise uzmanlar düşük fiyatlı coinlerin uzun vade için uygun olduğunu belirtmiştir. Fakat kısa vade ve yüksek kar için bu altcoinler tavsiye edilmiştir: MATIC, DOT, CHZ, RNV.

2021 yılının en iyi altcoini olarak uzmanların görüşü de Ethereum’u desteklemektedir. Diğer en iyi altcoinler ise sırasıyla Binance, HOLO, TRON ve VeChain’dir. Kısa sürede kar getirecek bir altcoin için yatıracağınız para miktarı büyük miktarlarda ise listede yüksek seviyelerde olan Ethereum ve Binance gibi altcoinleri seçmeniz tavsiye edilmektedir.

Kripto Para Kazandıran Robot