enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Altın, 15 Ay İçerisindeki En Büyük Kaybını Yaşadı

Altın, 15 Ay İçerisindeki En Büyük Kaybını Yaşadı
ada coin

Altın, yatırımcılarını geçen hafta üzdü. Yaşadığı kayıp ile Mayıs ayında yaşadığı toparlamayı silen emtia, 30 Nisan’dan bu yana en düşük seviyeye kadar geriledi.

Son 15 Ayın En Büyük Kaybı

Altın, geçen hafta yaşadığı düşüşle son 15 ayın en büyük haftalık kaybını yatırımcılarına yaşattı. Yeni haftaya yatay bir seyir ile başlayan altında gramın sert düşüşü Dolar/TL kuru nedeniyle çok fazla hissedilmedi. Ancak yaşanacak düşüşler eksi yazmaya devam edecek. Gram altın 500 lira seviyelerinde seyrediyor.

Kripto Para Kazandıran Robot

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, cuma günü yaptığı açıklamada ABD Merkez Bankası Fed’in faizleri gelecek yıl artırabileceğini söylemişti. FED Başkanı Jerome Powell’ın da geçen hafta yaptığı açıklama altın üzerindeki baskıyı iyice artırdı. FED Başkanı finans piyasalarını ve ekonomiyi desteklemek için kullanılan varlık alım programıyla ilgili açıklama yapmıştı. Powell salı günü acil borç verme ve varlık alım programıyla ilgili Temsilciler Meclisi’nde konuşacak.

ABD 10 yıl vadeli Hazine tahvili faizi yüzde 1,37’ye kadar inerek 24 Şubat’tan bu yana en düşük seviyeye gerilerken Bloomberg Dolar Spot Endeksi 1.145 seviyesine tırmanarak 5 Nisan’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Ons Altındaki Durum

Ons altın küresel ölçekte yaşanan düşüş nedeniyle büyük kayba uğradı. Ülkemizde covid-19 salgınının başladığı Mart 2020’den bu yana en büyük haftalık kaybını yaşayan ons altın, Nisan ayı seviyesinin de altına indi. Nisan’da 1.729 dolardan başlayan ons altın, cuma günü 1.800 doların altına indikten sonra yeni haftaya 1.772 dolar civarında yatay bir seyirle başladı. Mayıs ayındaki tüm kazançlarını geri veren ons altın, salgının başladığı Mart 2020’den bu yana en büyük haftalık düşüşünü kaydetti.

Gram altın, geçen hafta 515 TL’ye kadar tırmandıktan sonra sınırlı da olsa küresel altın fiyatlarındaki düşüşü takip etti. Dolar/TL Mart ayından bu yana en kötü haftasını geçirerek yüzde 4 yükselirken küresel altın fiyatlarındaki düşüş yüzde 6’yı buldu.