Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Altın Enflasyon Verisi Sonrası Kazançlarını Korudu

Altın Enflasyon Verisi Sonrası Kazançlarını Korudu
Kripto Para Kazandıran Robot
14.04.2021
0
A+
A-

Altın fiyatları, beklentilerin üzerinde gelen enflasyon verisi sonrasında haftalık kayıplarını silerek kazançlarını korudu.

Altın enflasyon verisi sonrası kazançlarını korudu. Sarı metal, yüksek gelen enflasyon verisi sonrasında haftalık kayıplarını silerek kazançlarını korudu. Bunun yanı sıra gram altın, küresel altın fiyatlarındaki yükselişe rağmen dolar/TL’deki düşüşü izledi.

ABD’de mart ayı enflasyon verileri Başkan Joe Biden’ın destek paketinin enflasyonist etkilerini ortaya çıkarırken, ülkede mart ayında enflasyon aylık olarak yüzde 0,6 oranında artış kaydetti.

Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin mart ayı için beklentisi ABD’de tüketici fiyatlarının aylık bazda yüzde 0,5 artış yaşaması yönündeydi. Yıllık bazda enflasyon mart ayında yüzde 2,6 oranında gerçekleşmişti. Buna karşın söz konusu veriye ilişkin beklenti yüzde 2,5 seviyesindeydi. Mart ayında yıllık enflasyonda 2018 yılının ağustos ayından beri en yüksek seviyeyi gösterdi.

Ons Altın

Ons altın, bu haftaya düşüşle başlayan 1.725 dolar düzeyine kadar düştükten sonra ABD’de yükselen enflasyon ile birlikte doların güç kaybetmesi ve ABD 10 yıllık Hazine tahvil faizinin gerilemesiyle haftalık kayıplarını silerek kazançlarını korumayı başardı.

Altın fiyatları, salı gününden beri yüzde 0,50’nin üzerinde artış kaydederek ons başına 1.742 dolardan işlem görüyor.

Gram Altın

Gram altın fiyatları, bu hafta 460 TL seviyesine yükselmesinin ardından düşüşe geçerek 452 TL seviyesine kadar çekildi. Dolar/TL kurunun hafta başından bu yana yüzde 0,66 oranında değer kaybetmesi de bu düşüşte etkili olurken, küresel altın fiyatlarında yaşanan kayıplar da gram altın fiyatlarının gerilemesinde önemli bir rol oynadı.

Kripto Para Kazandıran Robot