Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Altın FED Yönlendirmesinin Arkasından Gidiyor

Altın FED Yönlendirmesinin Arkasından Gidiyor
Kripto Para Kazandıran Robot
08.04.2021
0
A+
A-

Altın FED yönlendirmesinin arkasından gidiyor. Sarı metal, enflasyon ve faiz yönlendirmelerinin ışığında yatay seyrediyor.

Altın, yatırımcıların FED (ABD Merkez Bankası) tutanaklarının para politikası ve enflasyon riskine ilişkin verdiği detaylara odaklanmasıyla yatay hareketlilik gösteriyor. Gram altın ise yükselen altın fiyatlarının peşinden gidiyor.

ABD Merkez Bankası (FED) üyeleri geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında yüklü tahvil alımlarını azaltmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

FED’in 6-17 Mart tarihli FOMC toplantısı tutanaklarında, “Katılımcılar, Komite’nin azami istihdam ve fiyat istikrarı hedeflerinin gerçekleşmesi yönünde kayda değer ilave ilerleme sağlanmasının biraz daha zaman alacağını not ettiler.” ifadeleri kullanıldı.

Guardian Gold İş Geliştirme Müdürü John Feeney ise konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Enflasyon hedeflerinden fazla yükselse dahi FED’in genişlemeci para politikasını sürdüreceğini düşünüyoruz.”

Tutanaklarda, bazı katılımcıların, uzun vadeli hedeflere doğru, varlık alımlarının hızında değişiklik yapmayı gerektirecek ölçüde bir ilerleme sağlanması durumunda, bunun iletişiminin çok önceden yapılmış olması gerektiğini vurguladığı ifadeleri kullanıldı.

FED Başkanı Jerome Powell, toplantıdan sonra gerçekleştirdiği basın toplantısında ABD ekonomisinin azami istihdama ve yüzde 2 enflasyona “uzun bir yolu” olduğunu, “kayda değer ilave ilerleme sağlanmasının biraz zaman alabileceğini” dile getirmişti.

Küresel altın fiyatları bu yıl yüzde 8 kadar değer kaybederken altına dayalı borsa yatırım fonları da düşüşünü sürdürüyor.

ONS altın, 1.740 dolar civarında yatay hareket ederken, gram altın 455 TL düzeylerinde seyrediyor.

Bu yazıda Bloomberg HT katkısı bulunmaktadır.

Kripto Para Kazandıran Robot