Altın Fiyatları Haziranda Bu Korkunç Seviyeleri Görecek!

Altın Fiyatları Haziranda Bu Korkunç Seviyeleri Görecek!
Kripto Para Kazandıran Robot
07.03.2021
0
A+
A-

4 analist altın fiyatlarının haziran ayında hangi seviyeleri göreceğine yönelik tahminlerini paylaştı.

2020 yılındaki güçlü yükselişin ardından altın fiyatları, yükselen ABD tahvil getirileri ve hisse senedi piyasasındaki yükselişe bağlı olarak bu yıl şimdiye kadar baskı altında kaldı. Altın daha fazla kaymanın sonrasında cuma günü 10 ayın en düşük seviyesini test etti. Peki altın fiyatlarındaki gidişat ne durumda? Analistlerin konuya ilişkin tahminlerine göre altın fiyatları haziranda bu korkunç seviyeleri görecek.

Nish Bhatt: Altın Fiyatlarının Kısa Vadede Yatay Seyretmesini Bekliyoruz

Millwood Kane International kurucusu ve CEO’su Nish Bhatt, piyasaları yorumladı ve altın fiyatlarının kısa vadede yatay bir seyir izleyeceğini tahmin ettiklerini belirtti. Bhatt, konuya ilişkin açıklamasına şu şekilde devam etti:

“2020’de bir rüya gördükten sonra, son birkaç aydır sarı metal, Ağustos 2020’de tanık olunan yüksek seviyelerden %20’den fazla değer kaybediyor. İç piyasada altın fiyatlarının düşüşü uluslararası ile uyumlu. Altın tutmayı daha pahalı hale getiren ABD hazine getirilerinin artması nedeniyle piyasa fiyatları düştü. Doların güçlenmesi de altın alımını pahalı hale getiriyor. Altın AFT’lerinden aşırı çıkışlar da altın fiyatlarındaki yumuşaklığın nedenlerinden biridir. Dünya genelinde aşılama hamlesi ekonomik faaliyetlerde tamamen normalleşmeye yol açacağından altın fiyatlarının kısa vadede yatay seyretmesini bekliyoruz. Küresel olarak aşırı likidite nedeniyle enflasyonda artış beklentisi orta ile uzun vadede altın fiyatlarına yardımcı olabilir.”

Debajit Saha: Altın fiyatları Haziran sonu veya Temmuz Başında 1.605 Doları Görebilir

Küresel piyasalarda yatırımcılar, getirisi olmayan varlığı elde tutmanın fırsat maliyetini düşürmek için kıymetli mateli sattıkça altın fiyatları 9 ayın en düşük seviyesini gördü. Altın, kısa süre önce ons başına 1.700 doların altına kadar geriledi.

ada coin

Refinitiv’in metal analisti Debajit Saha, altın için daha geniş düşüş eğiliminin henüz sona ermediğini belirtti. Debajit konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Sarı metalin 1.685 dolar/ons seviyesinde makul bir destek bulmasını bekliyoruz. 1.800 dolar işaretini yükseltmeye çalışacak ve bu seviye civarında satış baskısını bir kez daha tecrübe edebilir. Altın için daha geniş düşüş trendi sona ermedi ve haziran sonu veya temmuz başında 1.605 dolara dokunmasını bekliyoruz.”

Nirali Shah: Yatırımcılar Altına Yönelmeye Başlayacak

Head of Equity Research Başkanı Nirali Shah, altının yüksek seviyelerini görmesinin ardından değer kaybetmesi nedeniyle yatırımcıların portföylerinin küçük bir bölümünü yeterli çeşitlendirme için altına tahsis etmeye çalışabileceklerini ifade ediyor.

Jigar Trivedi: Yatırımcılar İçin En İyi Seviyeler

Anand Rathi Shares’te emtialar için araştırma analisti olarak bilinen Jigar Trivedi, piyasaları şu şekilde yorumladı:

“Konumsal olarak, yatırımcılar için bunlar birikime başlamak için en iyi seviyelerdir. Çünkü altın tüm zamanların en yüksek seviyesinden sert düştü. Yatırım talebindeki geri çekilmelerin ortasında duygu olumsuz. Dünyanın en büyük altın destekli borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust, 13. seans için düştü. Piyasalardaki duyarlılık zayıf olduğu için sarı metal muhtemelen baskı altında kalacak. ABD’deki dolar endeksi ve tahvil getirilerindeki keskin yükselişin ortasında altın düşük seviyelerde destek bulabilir.”

Kripto Para Kazandıran Robot