Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Altın Fiyatları Powell’ın Açıklamaları Sonrasında Düştü!

Altın Fiyatları Powell’ın Açıklamaları Sonrasında Düştü!
Kripto Para Kazandıran Robot
12.04.2021
0
A+
A-

Altın, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Amerikan ekonomisi ve istihdama yönelik değerlendirmeleri sonrasında düşüşle geçti.

Altın fiyatları Powell’ın açıklamaları sonrasında düştü. Sarı metal, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın Amerikan ekonomisinin büyümesi ve istihdama yönelik açıklamalarının ardından düşüş yaşarken, gram altın dolar/TL’deki yatay seyirle birlikte küresel altın fiyatlarındaki düşüşü takip etti.

CBS televizyonu tarafından düzenlenen “60 Dakika” programına konuşan Fed Başkanı Powell, Amerikan ekonomisinin çok daha hızlı büyümeye başlayacağını ve istihdamın da hız kazanmasını beklediklerini söyledi ve ekonominin “dönüm noktasında” olduğuna dikkat çekti.

Görünümün önemli ölçüde iyileştiğinin altını çizen Powell, “Şu anda ekonomimiz için asıl risk hastalığın yeniden yayılmasıdır” açıklamasında bulundu.

Ons Altın

Altın, iki haftayı üst üste kayıpla tamamladıktan sonra geçtiğimiz hafta kazanım elde etmişti. 2021 yılında en kötü ilk çeyrek performanslarından birini gösteren ons altın, yıl başından bu yana yüzde 8,4 oranında değer kaybetmiş durumda.

Geçtiğmiz haftayı 1.744 dolar düzeyinden kapatan ons altın, yeni haftaya 0,38 düşüşle 1.736 dolar seviyesinde başladı.

Gram Altın

Geçtiğimiz hafta küresel altın fiyatlarındaki artış ve dolar/TL arasında sıkışan gram altın, dalgalı bir seyir izlemesinin ardından haftayı 459 TL seviyesinde tamamlamıştı.

2021’in başından beri yüzde 4,8 düşüş yaşayan gram altın, dolar/TL’nin haftaya yatat başlaması ve küresel altın fiyatlarındaki düşüşü takip ederek değer kaybetti.

Kripto Para Kazandıran Robot