enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Altın ve Dolar Ne Kadar ?

Altın ve Dolar Ne Kadar ?
ada coin

Altın ve Dolar Ne Kadar ?

ABD Merkez Bankası Başkanı Powell’ın yarın yapacağı konuşmadan sonra verilecek olan mesajların piyasalarda yön belirleyici olması bekleniyor. Uzmanlar altın ve doların yükselişi ya da düşüşü hakkında belirleyici olabileceği kanısında.

Piyasalara baktığımızda ons altının hafta başındaki yükselişi, piyasalarda 1812 dolar seviyesinde işlem görerek son 3 haftanın en yüksek seviyesine ulaştığını gördük. İlerleyen günlerde yaşanan düşüş ile ons altın 1875 dolar seviyesine geriledi.

Uzmanlar tarafında analiz edilen ons altın 1778 doların destek, 1812 doların direk seviyesi olarak görmektedir. Bugün 1793 dolardan işlem gören ons altın tekrar düşüşe geçerek 1785 dolar seviyesine geriledi.

Kripto Para Kazandıran Robot

Piyasalarda yaşanan bu dalgalanma sonucu gram altında da düşüş hissedildi. Gram altın 480 lira değerinden işlem görürken, dolar/TL de 8.37 lira seviyelerinde.

Hafta başında yükseliş yaşanmasına rağmen daha sonraki günlerde tekrar düşüşe geçen ons altın ile beraber gram altında düşüş yaşıyor. Birbirine paralel şekilde ilerleme gösterirken gram altının sabah 480 lira değerinde işlem gördü. Gram altın en yüksek seviyesi olarak 483 lira değerine ulaştı.

ABD dolar endeksinde yaşanan bu düşüşler ve 10 yıllık tahvil faizindeki geri çekilmelerde piyasalarda dolar kurunun düşüş yaşamasına sebep olmaktadır.

Dolar güne 8.38 lira seviyesinden başlarken, 9,84 lira seviyesinde ise Euro işlem görüyor.