DOLAR
19,0785
EURO
20,6204
ALTIN
1.200,60
BIST
4.997,80

Altın ve Doları Olanlar Dikkat!

Altın ve Doları Olanlar Dikkat!
15.07.2022 11:56
0

Altın ve Doları Olanlara Soygun Uyarısı! Uzman İsim Varlıklarınızı Koruyun Uyarısında Bulundu! Gram, Çeyrek ve Ons Altında Son Durum Korkuttu!

Altın ve Doları Olanlara Soygun Uyarısı! Yurt içinde ve dünyada altın ve döviz piyasalarında ilkler yaşanmaya devam ediyor. Uzman isimler ise tek tek uyardı! Kenarda yatırımı olanlar için bir kritik uyarı da piyasa uzmanından geldi!

Altın piyasaları özellikle son günlerde ciddi bir düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor. Genel piyasa görünümünde altın ve dövizde ilginç günler yaşanıyor. Resesyon endişeleri, ABD’den gelen enflasyon rakamları ve FED’in faiz artırma politikaları sonrasında piyasalar resmen altüst oldu. Dolar, euro, altın ve petrol fiyatları, büyük ekonomilerden gelen haber akışına ve alınan yeni merkez bankası kararlarına göre yön arayışına devam ediyor. Ünlü piyasa uzmanı İslam Memiş ise altın ve dolar için yeni tehlike hakkında tüm yatırımcıları uyarıyor. Daha önce kimsenin dile getirmediği detayları paylaştı. Yatırımcıların varlıklarını korumaları gerektiğinin altını çizdi.

İslam Memiş’ten Yatırımcılara Kritik ‘Soygun’ Uyarısı!

ABD’den beklentilerin üzerinde gelen Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), 41 yılın zirvesine yerleşerek piyasalarda ciddi bir gerilim yarattı. Tüm piyasalarda ise 26 – 27 Temmuz tarihlerinde bir araya gelecek ABD Merkez Bankası (FED) toplantısında alınacak kararlar yakından takip edilecek. FED’in şahin duruşu güçlenirken piyasalarda ise risk faktörü bir hayli artmış durumda. Dolar endeksinin 20 yılın zirvesine yerleşmesinin ardından euro/dolar paritesinde yaşanan gelişmeler piyasalarda endişe yarattı.

Altın ve Doları Olanlara Soygun Uyarısı! Piyasalarda bu tür gelişmeler yaşanmaya devam ederken, emtia fiyatlarındaki düşüş ise dikkat çekiyor. Özellikle doların küreselde güç kazanmasının ardından emtia fiyatlarının ciddi bir düşüş yaşaması dikkat çekmişti. Piyasalara ilişkin kritik değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, emtia fiyatlarında yaşanan düşüşle koca bir manipülasyon olduğunun altını çizdi.

Büyük bir soygun olduğunu ifade eden İslam Memiş, bu dönemde varlıları satmanın yanı sıra artırma yoluna gidilmesi gerektiği aktarıldı. Küreselde şu an için bir korku piyasasının oluştuğuna dikkat çeken İslam Memiş, altın ve gümüş fiyatları ile kripto paraların baskılandığını ifade etti. Bu manipülasyon ortamında varlıkların korunması gerektiğine işaret ederek artırma yoluna gidilmesinin mümkün olduğunu belirtti.

Piyasalarda Korku ve Panik Başladı!

Altın ve Doları Olanlara Soygun Uyarısı! İslam Memiş’in piyasalara ilişkin değerlendirmeleri dikkat çekti. Altın ve dolar yatırımcılarının ekranlarda görülen rakamlara değil, piyasalara inanması gerektiğini belirti. Yatırımcıların kur tuzağına düşmemesine yönelik uyarılarda bulunan İslam Memiş, özellikle şirketlere ve büyük bankalara siber saldırıların da artmasını beklediğini ifade eden İslam Memiş, bu eylemlerle korku ve panik ortamının artırılmaya çalışılacağına işaret etti. İnsanların varlıklarının güvende olmadığının altını çizen İslam Memiş, herkesi temkinli olmaya davet etti. Piyasalarda ortaya çıkan yeni riskler ve beklenmedik fiyat dalgalanmaları nedeniyle yatırımcıların varlıklarını korumaları gerektiğinin altı çizildi.

Altın Piyasalarında Son Durum Ne?

Altın fiyatlarında sert düşüş yaşanmaya devam ediyor. ABD’den gelen enflasyon rakamları ve yeni haftada takip edilen diğer piyasa gelişmeleri ons altın fiyatlarının 1.704 dolar seviyesine kadar gerilemesine neden oldu. Ons altın fiyatlarında küreselde yaşanan bu düşüşün ardından içerde de altın fiyatlarında geri çekilmeler görüldü. Doların güç kazanmasının ardından değerli metalde görülen bu geri çekilmeler yatırımcıları da tedirgin etmeye başladı.

Gram altın 15 Temmuz Cuma gününde son kapanışın ardından 959 lira seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Çeyrek altın ise 1.626 lira seviyesinden alıcı buluyor. Dolar/TL’de yaşanan yükselişlere rağmen ons altın fiyatının 1.700 dolar seviyesinin altına sarkma endişelerinin artmasıyla altın fiyatlarında düşüş eğiliminin devam edebileceği aktarılıyor.