enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Altın Yeni Haftayı Yükselişle Açtı

Altın Yeni Haftayı Yükselişle Açtı
ada coin
24.12.2020
0
A+
A-

Altın Yeni Haftayı Yükselişle Açtı

Altın yeni haftayı yükselişle açtı. Mali teşvik paketi anlaşması ve koronavirüs salgınındaki vaka artışıyla birlikte altın yüzde 1’den fazla değer kazandı.

Altın fiyatları, ABD’deki mali teşvik paketi anlaşması ve koronavirüs salgınında hız kazanan vaka artışı nedeniyle yükselişe geçti ve 1.900 dolar seviyesini aştı.

Kripto Para Kazandıran Robot

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, noel süresince ailelerin birbirini görmesiyle ilgili izni, koronavirüsün mutasyona uğradığına yönelik bilgiler nedeniyle kaldırdı.

Fransa ve Almanya da İtalya’nın kararına katılarak, İngiltere’ye olan uçuşları durdurdu.

ABD’de Senato ve Temsilciler Meclisi liderleri bir ekonomiyi destekleme için tasarlanan paket üzerinde uzlaştıklarını bildirdi. Ancak yasa halen yazılma aşamasında ve meclislerde pazartesi gününe kadar oylama yapılamayacak.

Senato ve Temsilciler Meclisi hafta sonu federal kurumları kısmi bir kapanıştan kaçınabilmesi için bir günlük olmak üzere geçici hükümet fonlamasına imza attı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Çinli broker şirketi Huatai Futures, “Faiz oranlarının küresel olarak düşük olması ve sert gelen parasal genişleme politikaları kolay kolay değişmeyecek. Mali teşvik paketine karşı olumlu beklentiler ile birlikte altına dayalı borsa yatırım fonlarından çıkışlar yavaşlayacaktır ve piyasalar altını yeniden sevecektir.” ifadelerini kullandı.

Altın fiyatları, TSİ 08:46 itibariyle yüzde 1,115 değer kazanarak ons başına 1.902,93 dolar seviyesine yükseldi. Bloomberg Dolar Spot Endeksi ise yüzde 0,5 artış kaydetti. Altın fiyatları 2020 yılının başından bu yanan yüzde 25 civarında yükseliş yaşadı.

Gümüş yüzde 3,6 civarında kazançla eylülden beri en yüksek seviyesinde işlem görürken paladyum ve platinum da değer kazandı.