Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Amazon’un Kazanç Raporlarındaki Belirleyici Faktör Ne?

Amazon’un Kazanç Raporlarındaki Belirleyici Faktör Ne?
Kripto Para Kazandıran Robot

Amazon’un Kazanç Raporlarındaki Belirleyici Faktör Ne?

Amazon.com Inc. (AMZN), geçen sene başlayan COVID-19 salgını esnasında e-ticaret ve bulut hizmeti işlerinde hızla artan satış ve karlar gördü. Online alışverişteki keskin artış, Amazon’un dev e-ticaret işini oldukça güçlendirdi. Evden çalışmak zorunda kalan şirketler ve çalışanlar, bulut hizmetlerine olan talebi artırdı. Şirket, Avrupa Birliği düzenleyicilerinden gelen büyük tekel (antitröst) suçlamalarıyla mücadele ettiği sırada bile büyümesine devam ediyordu.

Yatırımcılar, 2 Şubat 2021 piyasa kapanışından sonra açıklanacak olan şirketin dördüncü çeyrek 2020 kazanç raporlarına, Amazon’un mali durumunu nasıl etkilediğini görmek için yakından bakacaklar. Analistler, gelirin 2019 yılının 4. çeyreğinden çok daha hızlı bir şekilde ( bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla ) artacağını tahmin ediyor. Hisse başına kazancın (EPS) bir yıl öncesine göre hızlanması bekleniyor, ancak hızın 2. ve 3. çeyrekten daha yavaş olması bekleniyor.

Amazon Web Services part 12 - Direct Connect - Cộng Đồng Linux

Yatırımcılar şirketin bulut işlemlerini yürüten Amazon Web Services (AWS) gelirini yakında takip edecekler. AWS, son yıllarda hızla büyüyen ve salgın esnasında evden çalışma sebebiyle ivmesini hızlandıran bulut bilişim sektörünün öncü hizmetidir. Analistler, AWS gelirinin bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla biraz daha yavaş olsa da, güçlü bir büyüme kaydetmesini bekliyorlar.

COVID-19 pandemisi, ABD ve küresel ekonomiye yayılırken Amazon’un hisseleri büyümeye devam etti

Amazon hisse senetleri, geçtiğimiz Şubat ve Mart aylarında başlayan salgın kaynaklı çöküş sırasında, geniş pazara yayılan düşüşleri göstermedi. Amazon hisseleri son beş aydır yatay işlem seyretse de, hızlı bir şekilde toparlandığı gözleniyor. Bununla birlikte, Amazon hisseleri S&P 500’ün 27 Ocak 2021 itibariyle yüzde 15,7 olan toplam getirisinin yaklaşık beş katı olan yüzde 76,2’lik bir toplam getiri sağladı.

One Year Total Return for S&P 500 and Amazon

Şirketin hisse başına getiri (EPS) performansı biraz daha karışık. Amazon, 2019 yılının ilk çeyreğinden bu yana yetersiz EPS bildirdi. Ancak şirket, 2020 yılının 3. çeyreğinde yüzde 192’lik hızlı bir büyüme kaydetti.
Amazon’un kazancı 2020’nin üçüncü çeyreğinde beklentileri aşsa da, hisseler ertesi gün düşüş gösterdi, ardından yükseliş gösterip yatay hareket etmeye başladı.

2020’nin 4. Çeyreği için yüzde 12.1’lik bir iyileşmeye ilişkin fikir birliği tahmini var. Son yıllardaki göze çarpan çeyreklere kıyasla mütevazı, ancak yine de 2019’un 4. çeyreği yüzde 7,1’e kıyasla daha hızlı bir büyüme hızını temsil ediyor

Buna karşılık, Amazon’un çeyrek gelirleri son yıllarda sürekli olarak güçlü bir hızla arttı.

2020 Mali Yılının ilk üç çeyreği bir istisna elbette değildir

Çeyrek gelirleri 2017 ve 2018 mali yılları boyunca yıldan yıla yüzde 30 kazançlar bildirmişti. Ancak büyüme hızı 2019 mali yılında belirgin bir şekilde yavaşladı.

Analistler, 2020 yılının 4. çeyreğindeki gelir artışının yıllık bazda yüzde 36,9 olacağını öngörüyorlar. Bu, 2019 yılının 4. çeyreğinde açıklanan yüzde 20,8’lik büyüme oranının iki katına yaklaşacağı anlamına geliyor.

Yatırımcılar, Amazon’un bulut bilişim platformu AWS tarafından elde edilen gelire ayrıca odaklanacak. AWS, start-uplara, şirketlere, hükümetlere ve akademik kuruluşlara küresel bir bağlamda bilgi işlem, depolama, veritabanı ve diğer hizmetleri sağlayan bir segmenttir. AWS, 2019 tam mali yılında Amazon’un toplam gelirinin yalnızca yüzde 12,5’ini temsil ediyordu. Yine de, şirketin e-ticaret işinden önemli ölçüde yüksek kar marjına sahip olduğu için AWS, o dönem için şirketin konsolide işletme gelirinin yaklaşık üçte ikisini oluşturuyordu.

Amazon’un AWS’indeki gelir artışı sağlıklı olsa da, bu büyüme son yıllarda nispeten yavaşladı.

2020’nin mali yılının ilk üç çeyreği, son iki yılın en küçük yıldan yıla artışlarını temsil ediyor. Analistler, 2020 yılının 4. çeyreğinde gelirin bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 28.1 artmasını bekliyor. Amazon’un 4. çeyrek için 12,8 milyar dolarlık toplam AWS satışı, 2018 yılının 2. çeyrek satışının iki katından fazla olacak. Ancak bu, aynı zamanda en az 14 çeyreklik AWS gelir artışı olacaktır.

Amazon’un Kazanç Raporlarındaki Belirleyici Faktör Ne?

Kaynak: https://www.investopedia.com/

Kripto Para Kazandıran Robot