Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

AP ulaşım sektörüne yardımcı olmak için önlemleri genişletiyor

AP ulaşım sektörüne yardımcı olmak için önlemleri genişletiyor
Kripto Para Kazandıran Robot

AP ulaşım sektörüne yardımcı olmak için önlemleri genişletiyor

Perşembe günü, Avrupa Parlamentosu (AP) havaalanı slotlarının kullanımıyla ilgili kuralları değiştirdi ve pandemi sırasında ulaşım sektörüne ve sürücülere yardımcı olmak amacıyla bazı belgelerin uzatılmasına olanak sağladı.

Mart 2020’de Avrupa Parlamentosu, pandemi sırasında sözde hayalet uçuşları azaltmak için kullanılmayan havaalanı slotlarının kaybedilmesi kuralını askıya aldı. Bu nedenle, havayolları şu anda kullanmadıkları kalkış ve iniş yuvalarını kaybetme tehdidiyle yüzleşmek zorunda kalmadı.

Mevcut muafiyet 27 Mart 2021’de sona eriyor. Bu nedenle MEP’ler, havacılık sektörüne yardımcı olmak ve havayollarına zamanında yasal kesinlik sağlamak amacıyla, kullanılmayan slotların kaybına ilişkin genel kuralın uygulanmasını geçici olarak düzenlemeye karar verdiler.

Milletvekilleri tarafından 683 lehte, üç aleyhte ve dört çekimser oyla onaylanan yeni mevzuata göre, havayolları bu yaz sezonunda kullanmak şartıyla 2021-2022 kış sezonunda kalkış ve iniş aralıklarını en az bu yıl için % 50 oranında korumalıdır.

Pandemiden önce, havayolları en az % 80 kullanmadıkları takdirde slot kaybı ile tehdit ediliyordu.

Buna ek olarak, Avrupa Komisyonu, minimum slot kullanım oranını uygun şekilde % 30 ile % 70 arasında belirlerken değiştirilen kuralı daha sonraki sezonlar için genişletme yetkisine sahip olacak.

Avrupa Birliği (AB) yöneticisi, COVID-19 salgını sırasında değişen hava trafiğine anında müdahale edebilecek.

Eurocontrol’ün son tahminine göre, hava trafiği hacmi bu yıl geçen yılki seviyesinin yaklaşık yarısına ulaşmalıdır.

Parlamento ayrıca 647 lehte, 24 aleyhte ve 19 çekimser oyla çekimser kaldı ve AB Üye Devletlerinin sertifikalar, protokoller ve ruhsatlar dahil olmak üzere belirli belgeleri yenilemelerine ve normalde ulaştırma sektöründe on beş farklı kural dizisi gerekli olan eğitimleri ve belirli düzenli denetimleri ertelemelerine izin verdi. 

Bunun nedeni, şu anda yürürlükte olan ve sürücü belgesinin yenilenmesi, aracın teknik uygunluğunun kontrol edilmesi veya liman güvenliğinin değerlendirilmesi sürecini karmaşıklaştırabilen katı hijyen gereklilikleridir.

Yeni kurallar, 1 Eylül 2020 ile 30 Haziran 2021 arasında yenilenmesi gereken belgelerin geçerliliğini on ay daha uzatmayı mümkün kılacaktır.

AB Üye Devletlerinin hükümetleri, bireysel belgelerin yenilenmesine izin veren istisnadan yararlanmamayı seçebilirler, ancak tek pazarın sorunsuz işlemesini sağlamak için diğer Üye Devletler tarafından verilen belgelerin genişletilmiş geçerliliğini kabul etmek zorunda kalacaklardır.

Oylamada Parlamento, Üyelerin AB Konseyindeki Üye Devletlerin temsilcilerine önceden danıştığı yasayı destekledi. Her iki tüzük, Üyeler tarafından onaylandıktan sonra, yürürlüğe girmeden önce Üye Devletlerin bakanları tarafından desteklenmelidir.

Kripto Para Kazandıran Robot