Apple Devasa Yatırım Planını Açıkladı!

Apple Devasa Yatırım Planını Açıkladı!
Kripto Para Kazandıran Robot

Apple devasa yatırım planını açıkladı! Apple, 5 yıllık süreçte, ABD’de yaklaşık 430 milyar dolarlık yatırım yapacağını duyurdu.

Önümüzdeki 5 yıl içinde ABD’nin farklı eyaletlerinde 430 milyar dolar yatırım yapacağını açıklayan Apple, bu yatırımların yanı sıra 20 bine yakın istihdam sağlamayı planladığını duyurdu.

Son 5 yılda, teknolojinin önde gelen isimlerinden Apple‘ın ABD’ye sağladığı fayda, daha önce hedeflenen 350 milyar doları aştı. Buna bağlı olarak ABD’li teknoloji devi, gelecek 5 yıllık süreçte taahhüdünü yüzde 20 artırarak Amerika’da inovasyonu ve ekonomik refahı geliştirmeyi planladıklarını dile getirdi. Yapılması hedeflenen yatırımlar arasında, 5G teknolojileri ve yeni nesil geliştirmeler bulunuyor.

Yatırımlara ilişkin olarak konuşan Apple CEO’su Tim Cook, “Toparlanma ve yeniden inşanın şu anki aşamasında, Apple ABD’de inovasyon ve imalatı geliştirmek için olan ve 50 eyalette nesilleri kapsayacacak taahhüdünü iki katına çıkarıyor.” ifadelerini kullandı.

Apple, ABD’nin En Büyük Vergi Mükellefi Konumunda Bulunuyor

ABD’de doğrudan 2,7 milyona yakın istihdam sağlayan Apple, ülkedeki en büyük vergi mükellefi olarak son 5 yılda 45 milyar dolar kurumlar vergisi ödedi.

ada coin

Apple’ın Amerikalı tedarikçilere, veri merkezi yatırımlarına, sermaye harcamalarına ve diğer yerel harcamalara ayırdığı 430 milyar dolarlık yatırımın, binlerce istihdam yaratacağı ve yaratıcı sektörleri destekleyeceği belirtildi.

Bunların yanı sıra Apple, temiz enerji ve yeşil teknoloji projelerinde de sektörün öncüsü olma yolunda ilerliyor. Şirket, geçtiğimi ay California Monterey’de enerji depolama tesisi kuracağını açıklamıştı. 4,7 milyar dolarlık yeşil tahvil harcamasıyla Apple, temiz enerji sektörünün ilk sırasında duruyor.

Kripto Para Kazandıran Robot