Apple Çalışanların Ofise Dönüşünü Erteledi

Apple Çalışanların Ofise Dönüşünü Erteledi
Kripto Para Kazandıran Robot

Apple Çalışanların Ofise Dönüşünü Erteledi

Dünya’da artan koronavirüs vakalarından sonra Apple, çalışanlarının ofise dönüş tarihini ekim ayıdan ocak ayına erteledi. Apple bu aldığı karar ile beraber ikinci defa değişikliğe gitmiş oldu. Microsoft, Google gibi büyük şirketler de ofiste çalışma planlamasını ertelemişti.

Apple, şirket çalışanlarının Eylül ayında ofise dönüş planlamasını geçen ay sonunda Ekim olarak değiştirmişti. Ancak ABD’li teknoloji devi Apple, Dünya’da artan vakaları dikkate alarak ofise dönüş tarihlerinde revize yapmak durumunda kaldı. Şirket en erken ofise dönüş tarihinin Ocak olarak değiştirdi.

Apple şirketinin çalışanlarına göndermiş olduğu bilgilendirme notunda kararın 1 ay öncesinden teyit edilmesi belirtildi. Dünya genelinde 147 bin çalışanı bulunan Apple bu konuda tedbirleri sıkı tutmaktadır.

Apple’ın aldığı bu kadardan önce Microsoft çalışanlarının ofise dönüş tarihinin 7 Eylül açıklamıştı. Microsoft daha sonra bu tarihi 4 Ekime erteledi. Google’ın çatı şirketi Alphabet ise 1 Eylül olan tarihi 18 Ekim olarak duyurmuştu.

ada coin

Delta varyantının ortaya çıkmasından sonra dünya genelinde toplam koronavirüs vakalarında ciddi artışlar söz konusu oldu. Haziran’a kadar ki zaman diliminde günlük vaka sayıları 280 bin seviyelerindeyken, bu hafta günlük 700 bin vaka yaşandığı tespit edildi. Dünya’da büyük teknoloji şirketlerinin bulunduğu ABD’de 154 bin 917 vaka ve 967 kişinin hayatını kaybettiği verileri paylaşıldı.

Çalışanlara Aşı Şartı

Dünya genelinde yaşanan bu durumdan ötürü şirketlerin ofise dönüş tarihlerini ertelemesine sebep oldu.

Ayrıca Microsoft, Facebook ve daha fazla şirketin çalışanlarına aşı şartı getirdiği aksi takdirde işten çıkarılmalarının yaşanacağını belirtildi.

United Airlines havayolu şirketi bu kararı veren ilk havayolu şirketi oldu. CNN yaptığı açıklamada şirket çalışanlarından 3 kişinin aşı olmamasından dolayı işten çıkarıldığını açıkladı.

Kripto Para Kazandıran Robot