Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Asya Borsaları Haftanın Son İşlem Gününde Geriledi

Asya Borsaları Haftanın Son İşlem Gününde Geriledi
Kripto Para Kazandıran Robot

Asya Pasifik Bölgesi’nde hisse senetleri haftanın son işlem gününde satış eğiliminde seyrediyor.

Asya borsaları haftanın son işlem günüde geriledi. Hisse senetleri Çin’den gelen ekonomik veriler sonrasında Asya Pasifik Bölgesi’nde cuma günkü işlemlerde çoğunlukla düşüş yaşadı.

Çin anakarasında Şanghay ve Shenzen Bileşik Endeksleri hafif bir gerileme kaydetti. Cuma günü gerçekleşen kayıpları Hong Kong’un Hang Seng endeksi de takip etti.

Çin Ulusal İstatistik Bürosu’nun açıkladığı verilere göre, ülkede gayrısafi yurt içi hasıla 2021 yılının ilk üç ayında bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 18.3 oranında artış yaşadı.

Diğer yandan mart ayında perakende satışlarda yüzde 34.2 oranında artış görüldü, sanayi üretiminde ise bu yükseliş yüzde 14.1 olarak kayıtlara geçti.

Japonya’da Nikkei 225 endeksi yatay bir seyir izlerken, Topix Endeksi düşüş yaşadı. Bununla birlikte Güney Kore Kospi Endeksi ise yataya yakın negatif hareket etti. Avustralya’nın S&P/ASX 200 Endeksi yüzde 0.32 oranında gerileme kaydetti. Japonya dışında MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 0.28 oranında kayıp yaşadı.

Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısının 200 binin üzerine çıktığı Hindistan’daki gelişmeler ise yatırımcılar tarafından yakından izlenecek.

Kripto Para Kazandıran Robot