Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Asya Borsalarına Koronavirüs Darbesi

Asya Borsalarına Koronavirüs Darbesi
Kripto Para Kazandıran Robot

Asya hisse senetleri, koronavirüs salgınında vaka artışı nedeniyle çarşamba günü keskin bir düşüş yaşadı. 

Asya borsalarına koronavirüs darbesi. Asya Pasifik Bölgesi’nde hisse senetleri, çarşamba günkü işlemlerde artan koronavirüs salgınının Hindistan’da ekonomik görünüm ve yatırım algısını baskılamasıyla sert bir gerileme yaşadı. Hindistan borsası bugün tatil nedeniyle kapalı.

Japonya’da Nikkei 225 ve Topix Endekslerindeki gerileme 2 seviyesine tırmanırken, Hong Kong ve Çin borsaları da kırmızıya boyandı.

Japonya merkezli otomobil üreticisi Subaru, yarı iletken çip tedarik probleminden dolayı ABD’deki tesislerinde üretime geçici olarak ara verdiğini bildirdi. Kamu yayıncısı NHK tarafından derlenen habere göre, akıllı telefon ve 5G ağ ekipmanlarına yönelik çip talebinin ardından, otomobil üreticileri tedarik konusunda zor zamanlar yaşamaya devam ediyor.

Subaru, motor ve fren sistemlerinde kullanılan çip tedarikinde yaşanan sorun nedeniyle, ABD’nin Indiana eyaletinde bulunan tesislerinde üretime ara verdiğini açıkladı. Nisan ayı sonuna kadar üretime ara veren tesis, firmanın Japonya içi ve dışınları toplam üretim hacminin yüzde 40’ını meydana getiriyor.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in, ABD Başkanı Joe Biden’ın daveti üzerine İklim Zirvesi’ne katılacağı öğrenildi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Çunying tarafından yapılan açıklamaya göre Şi, 22 Nisan tarihinde yapılması planlanan İklim Zirvesi’nde video konferans yöntemiyle konuşma gerçekleştirecek. Zirve hazırlığı kapsamında ABD’nin İklim Özel Temsilcisi John Kerry, geçtiğimiz hafta Çin’e 4 gün süren ziyaret gerçekleştirmişti.

Avustralya borsası S&P/ASX 200 yüzde 1.3 oranında geriledi. Ülkede perakende satışlar mart ayında şubata kıyasla yüzde 1.4 artış kaydetti.

Kripto Para Kazandıran Robot