enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Avrupa Birliği tehlikeli malların ithalatına karşı adım atıyor

Avrupa Birliği tehlikeli malların ithalatına karşı adım atıyor
Kripto Para Kazandıran Robot
08.03.2021
0
A+
A-

Avrupa Birliği tehlikeli malların ithalatına karşı adım atıyor

15 Mart 2021 tarihinden itibaren posta hizmetleri ve ekspres hava taşıyıcıları İthalat Kontrol Sistemine (ICS2) bağlanması gerekiyor. Avrupa Birliği (AB), tehlikeli veya yasa dışı malların kendi topraklarına ithalatına karşı savunmasını güçlendiriyor.

Gümrük idareleri, gönderiler Birlik sınırlarına ulaşmadan önce gerekli tüm bilgileri almalıdır. Finansal yönetim sözcüsü Martina Rybanská, pan-Avrupa ICS2 sisteminin önümüzdeki haftadan itibaren faaliyete geçeceğini belirterek bu konuda bilgi verdi.

Mallarla ilgili tüm veriler, AB sınırlarına ulaşmadan önce ICS2’de toplanacak ve analiz edilecektir. Mali idare de dahil olmak üzere gümrük yetkilileri, üçüncü ülkelerden gelen sevkiyatların bir güvenlik ve emniyet riski oluşturmadığını kapsamlı bir şekilde doğrulayabilecektir.

Bu şekilde, zamanında ve daha iyi bir şekilde, örneğin silahların, patlayıcıların, çift kullanımlı malların, biyolojik, kimyasal, radyolojik veya nükleer malzemelerin ithalatını tespit edebilirler.

ada coin

Tüccarlar ve taşıyıcılar sisteme üç aşamada bağlanacak. İlki, hava taşımacılığı alanındaki posta hizmetleri ve ekspres şirketler vardır; burada analiz, malları üçüncü bir ülkede bir taşıma aracına yüklemeden önce taşınan mallarda doğaçlama bir patlayıcı cihazın veya yangın çıkarıcı cihazın saklanma yerini keşfetmeye yardımcı olabilir.

Özet beyan muafiyetleri, AB merkezli ekspres taşıyıcılar ve posta operatörleri için kaldırılmıştır. Mallar AB gümrük bölgesine ilk giriş noktasına ulaşmadan önce tam PCV verilerinin sağlanması gerekecek.

Taşıyıcılar, BT sistemlerinde bir güncelleme hazırlamazlar ve iş süreçlerini uyarlamazlarsa, AB sınırlarındaki kargolar askıya alınabilir, gümrük beyanları reddedilecek ve mallar gümrüksüz kalacaktır.

Kripto Para Kazandıran Robot

Ayrıca bu taşıyıcılar yaptırımlara da tabidirler. Malların güvenlik verilerinin AB’ye girmeden önce gönderilmesi, hızlı ve verimli bir şekilde temizlenmelerini sağlayacak. Bir sonraki aşama, genel hava taşımacılığının sisteme bağlanmasının gerekeceği 1 Mart 2023’ten itibaren devam edecek. Üçüncü aşama 1 Mart 2024’ten itibaren gelecek. Bunlar demiryolu, karayolu ve denizyolu taşımacılığını kapsıyor.

ada coin