Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Avrupa Birliği WhatsApp’a Ceza Kesmeye Hazırlanıyor

Avrupa Birliği WhatsApp’a Ceza Kesmeye Hazırlanıyor
Kripto Para Kazandıran Robot
24.01.2021
0
A+
A-

Avrupa Birliği WhatsApp’a Ceza Kesmeye Hazırlanıyor

Avrupa Birliği WhatsApp’a ceza kesmeye hazırlanıyor. Uygulama, kullanıcıları yeterince bilgilendirmediği gerekçesiyle ceza alabilir.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve arama uygulaması olan WhatsApp‘in, Avrupa Birliği (AB) veri koruma kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 50 milyon euroya kadar para cezasına çarptırılabileceği bilgisi verildi.

Politico’nun internet sitesinde yer alan bir yazıda WhatsApp’ın Avrupa’daki merkezinin bulunduğu İrlanda’da yer alan veri koruma kurumunun şirketin kişisel verileri kullanımına yönelik incelemesini sürdürdüğü ifade edildi.

Söz konusu incelemenin, WhatsApp uygulamasının kişisel verilerin Facebook ile paylaşılması noktasında hatalar yaptığı ve Avrupa’daki kullanıcıları bu konuda gerekli biçimde ve yeterince bilgilendirmediği için başlatıldığına dikkat çekilen haberde, bunun AB çapında 2018 yılında yürürlüğe giren Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne (GDPR) aykırı olduğu da hatırlatıldı. Yazıda, şirkete kesilebilecek ceza hakkında İrlanda Veri Koruma Kurumunun AB üyesi diğer ülkelerdeki ilgili mercilerle görüşmeler yaptığını, WhatsApp’ın AB kişisel veri kurallarındaki şeffaflık şartlarını ihlal etmesi nedeniyle 30 ile 50 milyon euro arasında para cezasına maruz kalabileceği kaydedildi.

Avrupa Birliği (AB) veri düzenleyicilerinin kararı ile birlikte WhatsApp’ın kişisel verileri kullanma şeklini de değiştirmesi gerekeceğine işaret edilen yazıda, bahse konu para cezasının bu yıl içinde açıklanmasının öngörüldüğü söylendi.

Öte yandan söz konusu haberde, Facebook’un finansal raporlarında WhatsApp’a gelebilecek para cezası için 77,5 milyon euroluk bir kaynak ayırdığına işaret edildi.

Kripto Para Kazandıran Robot