Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Avrupa Komisyonu başka bir dizi sosyal tahvil çıkardı

Avrupa Komisyonu başka bir dizi sosyal tahvil çıkardı
Kripto Para Kazandıran Robot

Avrupa Komisyonu başka bir dizi sosyal tahvil çıkardı

Avrupa Komisyonu (AK) çarşamba günü, işleri ve işçileri korumak ve yeni koronavirüs pandemisinin olumsuz sosyo-ekonomik sonuçlarını hafifletmek için SURE programı kapsamında 2036’da ödenmesi gereken 9 milyar Euro’luk ek tahvil ihraç ettiğini duyurdu.

Bu, AB SURE aracı kapsamındaki beşinci tahvil ihracı ve 2021’deki ikinci ihraçtır. AK’ye göre çarşamba günkü ihracı, AB yönetiminin iyi fiyat koşullarını geri kazanması ve doğrudan AB üye ülkelerine devredilmesi sayesinde büyük yatırımcı ilgisini uyandırdı.

Avrupa Bütçe ve İdare Komiseri Johannes Hahn, bu vesileyle, bunun gelecek nesil AB enstrümanı için finansman elde etmenin başarılı olacağına dair bir başka umut verici işaret olduğunu söyledi.

On beş yıllık tahvillere olan talep neredeyse arzı aştı. Çarşamba günkü tahvil % 0,228 getiri ile değerlendi ve bu elverişli koşullar doğrudan yararlanıcı Üye Devletlere aktarıldı.

İlk dört konunun ardından, 15 AB Üye Devleti, SURE aracı kapsamında şu ana kadar neredeyse 53,5 milyar Euro’luk takip kredisi aldı. Çarşamba günkü işlemin ardından 16 Üye Devlet, SURE kapsamında toplam 62,5 milyar Euro alacak.

2021 yılı boyunca, AK, SURE aracı altında tahvil ihraç ederek 25 milyar Euro’dan fazla para toplamak istiyor.

Bugüne kadar Komisyon, dört EMİN tahvil ihraçından sonra 15 Üye Devlete toplam 53,5 milyar Avro ödemiştir: Bu ülkeler, Belçika, Kıbrıs, Yunanistan, Hırvatistan, Litvanya, Letonya, Malta, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya ve İtalya’dır.

AB tarafından SURE aracı kapsamında ihraç edilen tahviller, sosyal yatırım tahvilleri olarak adlandırılır. Bu, yatırımcılara, harekete geçirilen fonların aslında sosyal amaçlar için kullanılacağına dair kesinlik verir.

Kripto Para Kazandıran Robot