Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Avrupa Komisyonu, ekstra ücret ödemeden dolaşımı sürdürmek istiyor

Avrupa Komisyonu, ekstra ücret ödemeden dolaşımı sürdürmek istiyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Avrupa Komisyonu, ekstra ücret ödemeden dolaşımı sürdürmek istiyor

Çarşamba günü, Avrupa Komisyonu, mevcut kuralları 10 yıl daha uzatacak yeni bir dolaşım yönetmeliği önerdi.

Amacı, AB vatandaşlarının Birliğe Üye Devletlerde seyahat ederken ek ücret ödemeden dolaşım kullanmaya devam edebilmelerini sağlamaktır.

Aynı kalite ve bağlantı hızı

Komisyon, AB hükümetlerinin onları pandemi nedeniyle önemsiz seyahatlerden caydırdığı bir zamanda, dolaşım kullanımı için yasal kesinlik sağlamak istediğini hatırlattı.

Yeni düzenleme, 2022 Haziran ayı sonunda sona erecek olan mevcut kuralları 10 yıl daha uzatacak ve ayrıca yolcular için daha iyi dolaşım hizmetleri ve yeni kurallar sağlayacak.

Tüketiciler, yurtdışında da aynı kalite ve hızda mobil ağ oluşturma hakkına sahip olacaklar.

Yeni kurallar, engelli insanlar için alternatif yollar konusunda farkındalığın artırılmasının yanı sıra, dolaşım sırasında katma değerli hizmetlerin kullanılması için olası ücretler konusunda tüketici bilincinin artırılması da dahil olmak üzere acil durum hizmetlerine etkili erişimi de sağlayacak.

Yüksek faturalar için telaşa gerek yok

Avrupa Dijital Gündemden Sorumlu Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager, bu bağlamda, AB vatandaşlarının, Avrupa’nın neresinde olurlarsa olsunlar, sevdikleriyle bağlantı kurabilmeleri veya seyahatlerinde yüksek faturalardan korkmadan iş görüşmeleri yapabilmeleri gerektiğini hatırlattı.

“Dolaşım ücretlerinin sona ermesi, AB’nin milyonlarca kişiyi iletişim halinde tutmaya ve hayatlarını iyileştirmeye nasıl yardımcı olduğunun en iyi örneğidir. Yeni kurallar ücretsiz dolaşımda kalacak ve daha da iyi hale getirecek.” dedi.

Mevcut Dolaşım Yönetmeliği sayesinde, Birlik’teki dolaşım ücretleri 15 Haziran 2017’de sona erdi ve o zamandan bu yana yaklaşık 170 milyon Avrupalı, AB tek pazarında seyahat ederken daha ucuz bağlantılardan yararlandı.

Kripto Para Kazandıran Robot