Avrupa Komisyonu organik tarımı önemli ölçüde genişletmek istiyor

Avrupa Komisyonu organik tarımı önemli ölçüde genişletmek istiyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Avrupa Komisyonu organik tarımı önemli ölçüde genişletmek istiyor

Avrupa Komisyonu perşembe günü organik tarım üretiminin geliştirilmesi için bir eylem planı sundu.

Amacı, organik ürünlerin üretimini ve tüketimini destekleyerek, organik tarım arazisinin payının yüzde 25 olmasını sağlamaktır.

Ayrıca organik su ürünleri yetiştiriciliğinin hacmini önemli ölçüde artırmayı hedefliyor.

Komisyon, organik tarımın bir dizi faydayla ilişkili olduğunu hatırlattı.

ada coin

Organik tarlalar yaklaşık yüzde 30 daha fazla biyolojik çeşitlilik gösteriyor, organik hayvanlar daha iyi yaşam koşullarına sahip ve daha az antibiyotik veriliyor, organik çiftçiler daha yüksek gelir elde ediyor ve tüketiciler AB organik logosu sayesinde tam olarak ne satın aldıklarını biliyor.

Avrupa Yeşil Anlaşması, çiftlikten sofraya strateji ve biyoçeşitlilik stratejisi ile uyumlu eylem planı, % 25 hedefine ulaşmak için hızla büyüyen yeşil sektöre doğru araçları sağlamak için tasarlanmıştır.

Üç eksende gruplandırılmış 23 tedbir içermektedir – tüketimi teşvik etmek, üretimi artırmak ve sektörün sürdürülebilirliğini iyileştirmek.

Komisyon, AB Üye Devletlerini organik tarımdaki ulusal paylarını artırmak amacıyla ulusal organik üretim eylem planları hazırlamaya çağırdı.

Aslında, organik olarak yetiştirilen tarım arazilerinin payında Üye Devletler arasında -% 0,5 ile % 25 arasında – önemli farklılıklar vardır.

Çiftçileri organik tarıma geçmeye ve böylece karlılığı ve dayanıklılığı artırmaya teşvik etmenin önemli bir faktörü, organik ürünlerin artan tüketimidir.

Kripto Para Kazandıran Robot