Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Beşiktaş ve Fenerbahçe Borsa İstanbul’da Fırtına Gibi Esiyor

Beşiktaş ve Fenerbahçe Borsa İstanbul’da Fırtına Gibi Esiyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Borsa İstanbul’da işlem gören Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ hisselerine yatırım yapanlar yüzde 48,5 kar elde etti. Bu kar son 5 yılın en iyi karı olmayı başardı. Fenerbahçe Futbol AŞ tarafında ise yüzde 28,4 ile son 7 yılın en iyi performanslarından birisi vardı.

Spor Endeksi Verilerinde İlk 6 Ay

Anadolu Ajansı muhabiri tarafından derlenen verilere göre, spor endeksinde ilk 6 aylık (Ocak-Haziran) dönemde yüzde 15,6’lık değer artışı gözlemlendi. Bilindiği üzere 2020-2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş, buradaki başarısını borsada da sürdürdü. Bu nedenle yatırımcısına en çok kazandıran spor kulübü Beşiktaş oldu. yılın ilk yarısında yüzde 48,5 kazandıran kulüp, 5 yılın en iyi ilk yarı performansını sergiledi.

Analistlerden alınan bilgiler çerçevesinde geçtiğimiz yılı 4,04 lira ile tamamlayan Beşiktaş hisseleri, bu yıl içerisinde 13,51 liraya kadar yükseldi.

Yine bu dönemde Fenerbahçe Futbol AŞ’nin hisseleri yüzde 28,4 arttı. Fenerbahçe de 7 yılın en iyi ilk yarı performansını sergiledi. Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği’nin hisseleri yüzde 7,4 arttı.

Analistler, spor şirketlerinin haziran ayında gerçekleştirdiği transferlerle de hisse performanslarının başarılı olduğunu belirterek, Fenerbahçe’nin yıl başında gerçekleştirdiği etkili transferler ve teknik direktör Erol Bulut ile yolların ayrılmasıyla da yıl genelinde borsada yatırımcısına kazandırdığını ifade etti. Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar ise yatırımcısına yüzde 11,4 kaybettirdi.

Haziran Ayında En Fazla Fenerbahçe Sevindirdi

Borsa İstanbul’dan alınan verilere göre, Haziran’da en çok Fenerbahçe hisselerinde artış yaşandı. Kulüp, yatırımcısına en fazla yüzde 11,9’luk bir kar sağladı. Bu dönemde, Galatasaray’ın hisseleri yüzde 10,5, Beşiktaş’ın hisseleri yüzde 6,8, Trabzonspor’un hisseleri de yüzde 4,8 arttı.

Galatasaray’ın UEFA’nın uyguladığı Finansal Fairplay’den bir yıl erken çıkmasının kulüp hisselerine olumlu şekilde yansıdığını belirten analistler, bu durumun hisselerde yükselmeye sebep olduğunu belirttiler. Bilindiği üzere sarı-kırmızılılar, anlaşmadan 1 yıl erken çıkmak için yapılan başvurunun olumlu sonuçlandığını bildirmişti.

En Fazla Piyasa Değerine Sahip Kulüp Fenerbahçe Oldu

Halka açık 4 spor şirketi arasında en fazla piyasa değerine Fenerbahçe sahip. Fenerbahçe yılın ilk yarısını 3 milyar 755 milyon 301 bin 200 TL piyasa değeriyle tamamladı.

Fenerbahçe’yi 1 milyar 938 milyon 600 bin TL piyasa değeriyle Galatasaray, 1 milyar 440 milyon lirayla Beşiktaş, 1 milyar 310 milyon lirayla Trabzonspor izledi.

Kripto Para Kazandıran Robot