Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Binance CEO’sundan Flaş Bitcoin Açıklaması!

Binance CEO’sundan Flaş Bitcoin Açıklaması!
Kripto Para Kazandıran Robot

Binance CEO’su, popüler kripto para birimi Bitcoin’in büyüme potansiyeline ilişkin açıklamalarda bulundu.

Binance CEO’sundan flaş Bitcoin açıklaması geldi. Hindistan’daki faaliyetlerini Wazir X gibi kuruluşlar gibi hızlandıran Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, ülkedeki yasak iddiaları üzerine bir yerel medya kuruluşuna önemli açıklamalarda bulundu. Zhao, kripto paraların tarafların izni olduğu sürece takas aracı olarak kullanılabileceğini kaydeden CEO, bunu yasaklamanın oldukça zor olduğunu belirtti.

“10 Milyon Dolar Olsa Şaşırmam”

Changpeng Zhao piyasa değeri en yüksek kripto para birimi olan Bitcoin’in 10 milyon dolara kadar çıkmasının kendisini şaşırtmayacağını belirterek, bunun bir fiyat tahmini olmadığının altını çizdi. Zhao, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Yüz bin dolar, iki yüz bin dolar, 1 milyon dolar gibi sayılar beni şaşırtmaz. 10 milyon dolara dahi şaşırmam. Ama bu seviyelere çıkılır mı, çıkılmaz mı emin değilim. Bunu kimse öngöremez.”

Business Today’de yer alan habere göre Zhao, Bitcoin’in şu anki haliyle dünya nüfusunun yüzde 1’i tarafından benimsendiğine inandığını söyledi. Bitcoin’in çok daha geniş bir kitleye yayılma potansiyeli olduğuna dikkat çeken Zhao, fiyatın bunun bir sunucu olarak yükselebileceğini düşünüyor.

“Bitcoin Bir Ödeme Aracı Olarak Kullanılabilir”

Popüler kripto para birimi Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanılabileceğini söyleyen Zhao, BTC’yi Amerikan dolarından daha iyi bir para olarak değerlendirdi. Kripto parayla yapılan yasa dışı ödeme işlemleri hakkında konuşan Zhao, “İnsanlar Amerikan dolarıyla da suç işliyor ama bu, doları illegal kılmıyor.” İfadelerini kullandı.

Hindistan gibi ülkelerdeki bazı devlet yetkilileri, bu yasa dışı işlemlere atıfta bulunarak ve Bitcoin’in itibari paralara rakip olabileceğini öne sürerek BTC’nin kullanımının kısıtlanmasını istiyor. Zhao ise yetkililerin bu tutumlarına yönelik şunları söyledi:

“Bu, at arabanıza bir şey olmasın diye arabaları yasaklamaya benziyor. (Arabaları yasaklamaktansa) kendi at arabanızı hızlandırmanız, iyileştirmeniz ve ucuzlaştırmanız lazım. Eğer bunları yapamıyorsanız, vatandaşlarınızın daha iyi bir araç kullanmasına müsaade etmeniz lazım. … Bir ülke kripto paraların riskini azaltmak istiyorsa, geleneksel finans sektörünün ve bankaların daha ucuza, daha iyi hizmetler sunmasını sağlamalı.”

Kripto Para Kazandıran Robot