DOLAR
20,3974
EURO
22,0394
ALTIN
1.281,86
BIST
4.924,82

Binance Güvenilir mi?

Binance Güvenilir mi?
12.07.2022 13:13
0

Binance Güvenilir mi? Kripto paralar son yılların en çok rağbet gören eğilim yatırım araçlarından biridir. Birçok insan kripto paralar a yatırım yaparak iyi miktarlar kazanmışlardır. Kripto paralar ne kadar en riskli yatırım araçlarından biri olsa da kısa vadede yatırımcılarına iyi paralar kazandırmaktadır. Özellikle son yıllarda Binance gibi kripto paralara olan ilgi daha da yoğunlaşmıştır. Bu nedenle her gün yeni altcoinler piyasaya sürülmüştür. İlgi ve talebin çok olması kripto para piyasasının hareketlenmesine neden olmaktadır. İnsanlar piyasanın iyi gitmesini gördüklerinden dolayı kripto para yatırımı yapmak istemektedirler. Kripto para satın almak için bir kripto para borsası bulmak gerekmektedir. Piyasada çok sayıda kripto para borsası bulunmaktadır.

Fakat borsa araştırırken en dikkat edilmesi gereken şey güvenilir olmasıdır. Borsalar içerisinde en çok tercih edilen ve güvenilir olan borsa Binance olmaktadır.

Binance Borsası

Binance Güvenilir mi? Binance uzun yıllardır piyasada yer alan iyi bir kripto para borsasıdır. En fazla kullanılan borsalardan biridir. Türkiye’de de birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Alınan kripto paralar kripto para borsalarındaki sanal cüzdanlarda saklandığı için güvenilirlik son derece önemli bir husustur.

Kripto paraların tüm alım, satım ve cüzdan gibi tüm işlemler sanal ortamlarda yapıldığı için siber saldırılar olabilmektedir. Siber saldırılardan kaçınmak için ise güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde olması gerekmektedir. Binance borsası geçmiş yıllarda bir siber saldırıya uğramış ve tüm yatırımlar gitmiştir. Fakat Binance yatırımcıları mağdur etmemek için sahip oldukları varlıkları yatırımcılara geri vermiştir. Bu olay da Binance’ın güvenilir ve müşterilerine önem verdiğini göstermektedir. Aynı zamanda Binance bu olaydan ders alarak almış oldukları güvenlik önlemlerini daha da artırmış ve yeni güvenlik önlemleri koymuştur.

Binance’ın Güvenlik İçin Yaptığı Şeyler

Binance Güvenilir mi? Binance’ın güvenlik için aldığı ilk önlemi kullanıcıların borsaya üye olurken istediği kişisel bilgileridir. Binance borsası kullanıcılardan detaylı bilgilerini üye olurken isteyerek üyeler dışında hesaba başkasının girmesini engellemektedir. Aynı zamanda üyeler her Binance borsasına giriş yaparken doğrulama yapmaları gerekmektedir. Bu da güvenlik önlemlerinin ne kadar sıkı olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda doğrulama için cep telefonlarına ya da e-mail adresine kod gönderilerek kodun doğru girilmesi halinde giriş yapılmasını sağlamaktadır. Binance 1 kere siber saldırı yaşamıştır. Fakat o siber saldırıdan sonra piyasada kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. Ayrıca borsaya aralıklar ile güncellemeler gelmektedir. Tüm bunlar düşünüldüğünde Binance’ın yatırım yapmak için en güvenilir kripto para borsalarından biri olduğu söylenebilir.

Kripto Para Borsalarında Güvenirlik Neden Önemlidir?

Kripto paralar sanal yani dijital paralardır. Bu paralar dijital ortamda alınır, satılır ve saklanır. Tüm işlemlerin sanaldan yapılması hacklenme riskini ortaya çıkarabilmektedir. Siber saldırılar yaygın bir şekilde görülmektedir. Siber saldırılar sonucunda yatırılan tüm birikim kaybedilebilmektedir. Bu nedenle Binance gibi tüm kripto para borsalarının güvenli olması yatırımcıların aradığı ilk özelliktir. Özellikle yüklü miktarlarda yatırım olan kişilerin güvenliğe ekstra özen göstermesi gerekmektedir. Kripto para borsalarındaki en ufak bir açıkta siber saldırı gerçekleşebilmektedir. Bu nedenle güvenlik önlemleri en üst düzeyde alınmalıdır. Güvenlik önlemleri borsayı hem siber saldırılara karşı korumalı hem de hesabın başkası tarafından kullanılmasını önlemelidir.

Bir kripto para borsasına hemen giriş yapılabiliyor ise bu kripto para borsasının almış olduğu güvenlik önlemleri yetersiz demektir. Çünkü hemen giriş yapılabilen ya da sadece bir kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılabilen kripto para borsalarına başka kullanıcılar da kolay bir şekilde giriş yapabilmektedir. Bu yüzden borsaya girişte de iki korumalı kimlik koruma gibi güvenlik önlemi alınmalıdır. Tüm bunlar Binance borsasında yer almaktadır. Bu nedenle Binance son derece güvenilir bir borsadır.