enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Binance Kripto Yatırımcıları Endişelendiriyor

Binance Kripto Yatırımcıları Endişelendiriyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Kripto para piyasaları durgun zamanlara giriş yaptı. Sonbahar ve kış aylarında yaşadığı yükseliş hareketi yerini durgunluğa bıraktı. Buna bir de kripto para borsası Binance hakkında ardı ardına gelen soruşturma haberleri eklenince endişeler artıyor. Kripto para piyasasında son günlerde Binance ile ilgili yaşananlar yeni endişe kaynağı olarak öne çıkıyor.

Süreç FCA ile Başladı

İngiltere’deki FCA ile başlayan soruşturma süreci sonunda ülkeden yasak yemesine neden oldu. Daha sonra farklı ülkelerden de gelen benzer haberler kripto para yatırımcılarını endişelendirmeye başladı.

Ünlü borsa son aylarda farklı ülkelerin düzenleyicileri tarafından da sıklıkla sorgulanmaya başladı. Binance son olarak birkaç ay önce çıkardığı hisse senedine dayalı token satışlarını durdurdu. Apple, Tesla ve Coinbase gibi şirketlerin tokenize edilmiş halini Nisan ayında çıkaran Binance, yayımladığı bir blog gönderisinde “Hisse senedi tokenleri için desteğimizi sonlandırıyoruz ve odağımızı diğer ürünlere kaydırıyoruz” dedi.

ada coin

Borsa, son aylarda yaşadığı şok sadece soruşturma düzeyinde de kalmadı. İngiltere ve İtalya ülkelerindeki faaliyetlerine de son verdi. İngiltere’deki Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), dünyanın en büyük kripto para Borsası olan Binance’i yasakladığını duyurmuştu.

FCA aynı zamanda Binance internet sitesi ile ilgili bir uyarı yayımlayarak insanları kripto varlıklardan yüksek kazanç elde edebileceklerini öne süren reklamlara karşı dikkatli olmaya çağırmıştı.

İtalya’nın mali düzenleme kurumu CONSOB, Binance’ın ülkede yatırım hizmeti sunmak için yetkisi olmadığını açıkladı. “İnternet sitelerinin bir kısmı ingilizce olsa bile Binance grubuna ait şirketler İtalya’da yatırım hizmeti sağlama yetkisine sahip değil” diyen kurum, tasarruf sahiplerini dikkatli olmaları konusunda uyarmıştı.

Kripto Para Kazandıran Robot

ABD de Soruşturma Açmıştı

Amerika Birleşik Devletleri’nde de Binance’a karşı sert tutum sergilendi. ABD Adalet Bakanlığı ve Milli Gelirler Dairesi de Mayıs ayında Binance’e soruşturma açtı. Bloomberg’e konuşan bir kaynağın verdiği bilgiye göre soruşturmada para aklama ve vergi suçu konularında araştırma yapan yetkililer Binance’ın operasyonları konusunda bilgi sahibi olan kişilerden bilgi istemişti.

Cayman Adaları’nda kurulan Binance’ın Singapur’da bir ofisi bulunuyor. Bunun yanında borsanın belirli tek bir merkez ofisi bulunmuyor. . .

ada coin