DOLAR
20,3964
EURO
22,0079
ALTIN
1.280,50
BIST
4.945,38

Binance Yatırım Tavsiyeleri

Binance Yatırım Tavsiyeleri
12.07.2022 13:22
0

Birikimlerini kripto para borsalarında değerlendirmek isteyenler dünyanın önde gelen kripto borsası olan binance yatırım tavsiyeleri için çeşitli kaynaklardan bilgi toplamaktadırlar. Özellikle son yıllarda hızlı bir yükseliş sergileyen kripto paralar yatırımcılar için oldukça iyi bir seçenek olmaktadır. Durumun bu şekilde olmasında en büyük pay, ilk olarak gündeme geldiğinde birçok kişi tarafından tereddütle bakılan bitcoinin yıllar içerisinde gösterdiği inanılmaz performanstır. Hâlihazırda gerek coin gerekse altcoinlerde devam eden yükseliş trendinin önümüzdeki yıllarda da yatırımcıları kendisine çekeceği açık bir gerçektir.

Kripto Para Tavsiyeleri

Binance Yatırım Tavsiyeleri. Kripto paralara ilgi duyan yatırımcılar gerek Bitcoin gerekse Ether gibi popüler olan kripto paralar hakkında oldukça bilgi sahibidirler. Ancak bu kriptoların tarihi zirvelerini görmesinden sonra yatırımcılar daha az bir yatırım ile fazla kazanç sağlamak amacıyla ismini az duyurmuş ancak yakın gelecekte ciddi yükseliş sergileyecek kripto para arayışına girmiş bulunmaktadırlar. Bu kapsamda coin analistleri tarafından kripto para tavsiyeleri yapılmakta ve bunların bir kısmı ciddi yükselişler sergilemektedirler. Halen popülerlik kazanarak yüksek kazanç sağlaması muhtemel birçok coin ve altcoin bulunmaktadır. Hangi altcoinin güçlü bir patlama yapacağını tahmin etmek için öncelikle iyi bir analize ihtiyaç duyulmaktadır. Diğer taraftan altcoinlere yatırım yapılırken bir kısım konulara özen gösterilmesi gerekmektedir. Binance Yatırım Tavsiyeleri

Yatırım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kripto para piyasasını kısa sürede ve çabuk zengin olma vasıtası olarak değerlendirmek yapılan önemli hatalardan bir tanesidir. Bu sebeple, coin ve altcoin yatırımı yapılırken yatırımcı kendi risk profilini iyice analiz etmelidir. Ne kadar bir risk alacağını ne kadar süre ile yatırım yapacağını, hedeflerini tam olarak belirlemelidir.
 • Her konuda olduğu gibi kripto piyasasında da iyi bir kazanç sağlamak için iyi bir bilgi gerekmektedir. Yeterli bilgiye sahip olunduktan sonra kripto para borsasına giriş yapılması önerilmektedir.
 • Yatırım yapılırken kullanılacak kripto para borsasının güvenilirliği araştırılmalıdır. Bunun için borsanın geçmişi, hacmi, kullandığı güvenlik önlemleri gibi konular incelenmelidir. Uluslararası ölçekte kabul görmüş Binance, Okex, Huobi gibi borsalar veya ulusal bazda yoğun olarak kullanılan Paribu, BTC Turk gibi borsaların kullanılması uygun olabilmektedir.
 • Kripto para tavsiyeleri içeren konuları araştırırken yatırım tavsiyesi olması değerlendirilen kripto para üzerinde çok yönlü bir incelemenin yapılması gerekmektedir. Projeye ait whitepaper, web sitesi, sosyal ağlardaki durumu gibi konuların hepsinin incelenmesi oldukça önemlidir.
 • Yatırım yapılacak coinin hangi ağ tarafından desteklendiği, arka plandaki yöneticilerin geçmiş projelerdeki başarıları kripto paraları zirveye taşıyacak önemli kriterlerdir.
 • Kripto paralara yatırım yapılırken bir sepet yapılması riskleri en aza indirmek bakımından en iyi seçenek olmaktadır.
 • Yatırım yapılan kripto paranın kendi blockchain teknolojisi kullananlardan seçilmesi önemli bir konudur. Diğer paraların blockchain’i kullanan kripto paralar yaşanacak aksaklıklarda vaat ettiklerini gerçekleştiremediklerinden risk taşımaktadırlar.
 • Halihazırda 9000 üzerinde coin bulunmaktadır. Ancak bunların küçük bir bölümü gelecekte bir değer vaat etmektedir. Bu sebeple kripto para tavsiyeleri incelenirken dikkatli davranılmalıdır. Özellikle yatırım yapılan projenin kullanım alanı, arka plandaki geliştirici ekibin niteliği, projenin yaygınlığı gibi ana unsurlar dikkatle incelenmelidir.
 • Yapılan araştırmaların sonucuna göre kripto paralar uzun vadede oldukça iyi bir yatırım aracı olarak göze çarpmaktadır. Kısa vadede kazanç sağlamak gibi bir düşünce ile yatırım yapılması paranın hızlı erimesine neden olabilmektedir. Bu nedenle yatırım için ayrılan bütçenin yüzde 10-20 kadarı kısa vadede trade yapmak için kullanılmalı geri kalanı ile ayakları sağlam yere basan gelecek vaat eden projelerde uzun vadede tutulmalıdır.

Gelecek Vaat Eden Kripto Paralar

 • Sıfır ücret ile finansal faaliyet yürütmek amacıyla dizayn edilmiş yetkisiz bir blok zinciri olan Cardano(ADA) İsviçre orijinli Cardano Vakfınca denetlenmektedir. Uzmanlara göre en büyük PoS blok zincirlerinden biri olması sebebiyle geleneksel yapılara göre çevre dostu bir seçenek olarak kripto para tavsiyeleri içinde yer almaktadır.
 • Erken yatırım yapmak isteyenler tarafından bir alternatif özelliği taşıyan Solana (SOL) hızlı, merkezi olmayan ve ölçeklenebilir blok zincirine sahiptir. Ethereum(ETH)’a rakip olarak görülen Solana uzun vadeli yatırım yapmak istenler için uygun bir kripto para olarak değerlendirilmektedir. Binance Yatırım Tavsiyeleri
 • Dünyanın ünlü spor kulüpleri ile ortaklıkları bulunan Chiliz(CHZ)’in önümüzdeki günlerde ciddi sıçrayışlar yapacağı tahmin edilmektedir. Ülkemizde bulunan spor kulüpleri ile anlaşmaları bulunan Chiliz token, elinde bulunduranlara takımlarının bir kısım kararlarında söz sahibi olmasını vaat etmektedir.
 • Stellar Lumens (XLM) oldukça düşük işlem maliyeti ile göze çarpmaktadır. Stellar ağı, çeşitli varlıklar arasında transfere imkân veren açık kaynaklı bir ağdır. Transfer işlemini bir peniden daha düşük tutarlarda yapmayı vaat etmektedir. Akıllı kontratları destekleyen Stellar ağının para birimi XLM’dir. Her gelir seviyesinden bireylerin düşük maliyet ile finansal servislerden yararlanmasını amaç edinmiş bir projedir. Özellikle finans sektörünün içerisinde gittikçe parladığı göz önüne alındığında Stellar’ın iyi bir seçenek olabileceği değerlendirilmektedir.
 • Kripto para tavsiyeleri içinde en çok adını duyuran kriptolardan bir tanesi de Solana (SOL) olmaktadır. Oldukça yüksek piyasa değeri ile en büyük 10 kripto arasındadır. 2021 yılında hızlı bir yükseliş trendi gösteren Solana’nın önümüzdeki süreçte de bu trendi devam ettireceği düşünülmektedir.
 • Decentreland(MANA) Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş, ilk merkezi olmayan sanal gerçeklik uygulaması şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcılara Metaverse olarak bilinen sanal dünya içerisinde deneyim yaşamalarına imkân vermek için ortaya çıkmıştır. Metaverse projelerinin giderek popüler hale geldiği göz önüne alındığında Decentraland’ın önümüzdeki günlerde giderek daha iyi bir yere geleceği değerlendirilmektedir.

Not: Burada mevcut olan bilgiler bir yatırım tavsiyesi olmayıp kullanıcıları bilgilendirme maksadı ile verilmiştir. Binance Yatırım Tavsiyeleri