Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

BIST 100 Endeksi Günü Artışla Açtı

BIST 100 Endeksi Günü Artışla Açtı
Kripto Para Kazandıran Robot
03.02.2021
0
A+
A-

BIST 100 Endeksi Günü Artışla Açtı

BIST 100 endeksi günü artışla açtı. Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,62 değer kazandı ve 1.520,80 puanla güne başladı.

Gün başlangıcında, önceki kapanışına kıyasla 9,37 puan ve yüzde 0,62 değer kazanan BIST 100 endeksi, 1.520,80 puana ulaştı.

Açılışta bankacılık endeksi yüzde 0,60 değer kazanırken, holding endeksi de yüzde 1,12 değer kazandı. Sektör endeksleri içinde en çok kazandıran yüzde 2,63 ile turizm olurken, tek gerileyen ise yüzde 0,10 ile spor oldu.

Salı günü boyunca artış eğiliminde devam eden BIST 100 endeksi, yüzde 1,27 değer kazancıyla 1.511,43 puanla günü kapatmıştı.

Analistler, ABD’de çalışmaları hızlandırılan teşvik paketine dair beklentiler ve Avrupa’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısının temin ve uygulanmasına yönelik bazı sorunların aşılmasıyla küresel piyasalarda risk iştahının yükseldiğini belirterek, yurt içinde de döviz kurlarındaki düşüşün pay piyasalarına olumlu yansıdığını söyledi.

Bugün yurt içinde ve Euro Bölgesi’nde enflasyon verilerinin takip edileceğini belirten analistler, yurt dışında ise ABD’de ADP özel sektör istihdamı ve dünya genelinde açıklanacak hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi verilerinin takip edileceğini aktardı.

Teknik açıdan ise analistler, BIST 100 endeksinde 1.430 puanın önemli destek, 1.525 ve 1.570 seviyelerinin direnç konumunda olduğunu ifade etti.

Ekonomistler, ocak ayında enflasyonun 14,75 seviyelerinde gerçekleşmesini bekliyor. Bu seviyelerin gerçekleşmesi durumunda, son 14 ayın en yüksek enflasyon seviyesi görülmüş olacak.

Kripto Para Kazandıran Robot