Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

BIST 100 Endeksi Günü Kayıpla Açtı

BIST 100 Endeksi Günü Kayıpla Açtı
Kripto Para Kazandıran Robot

BIST 100 endeksi günü kayıpla açtı. Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,13 değer kaybetti ve 1.315,49 puanla güne başladı.

Gün başlangıcında, önceki kapanışına kıyasla 14,99 puan ve yüzde 1,13 değer kaybeden BIST 100 endeksi, 1.315,49 puana düştü.

Açılışta bankacılık endeksi yüzde 1,03 değer kaybederken, holding endeksi de yüzde 0,96 değer kaybetti. Sektör endeksleri içinde tek kazandıran yüzde 0,57 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı olurken, en çok kaybettiren ise yüzde 4,29 ile spor olarak kaydedildi.

Analistler, artan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayıları ve sıkılaştırılan tedbirlerin yanı sıra Ukrayna’daki gelişmeler ve ABD-Rusya geriliminin Türk lirası varlıklar üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiğini dile getirdi.

Bugün yurt içinde tüketici güven endeksi takip edilirken, yurt dışında ise Avrupa Merkez Bankası faiz kararı ile ABD’de haftalık işsizlik başvuruları verilerinin takip edileceğini bildiren analistler, ABD, Rusya ve Ukrayna’dan gelebilecek açıklamaların da yatırımcıların odağında olacağını söyledi.

Teknik açıdan ise analistler, BIST 100 endeksinde 1.300-1.310 bandının destek olarak öne çıktığını, yükselişlerde ise iyimserliğin artması için 1.400 puanın üzerinde kalıcılık aranacağını ifade etti.

Kripto Para Kazandıran Robot