Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

BIST 100 Yeni Haftayı Artışla Karşıladı

BIST 100 Yeni Haftayı Artışla Karşıladı
Kripto Para Kazandıran Robot
19.04.2021
0
A+
A-

BIST 100 yeni haftayı artışla karşıladı. Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,21 değer kazandı ve 1.411,05 puanla güne başladı.

Gün başlangıcında, önceki kapanışına kıyasla 2,91 puan ve yüzde 0,21 değer kazanan BIST 100 endeksi, 1.411,05 puana ulaştı.

Açılışta bankacılık endeksi yüzde 0,13 değer kazanırken, holding endeksi de yüzde 0,30 değer kazandı. Sektör endeksleri içinde en çok kazandıran yüzde 0,52 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı olurken, tek kaybettiren ise yüzde 0,18 ile turizm olarak kaydedild.

Borsa İstanbul‘da BIST 100 endeksi, geçtiğimiz haftanın son işlem gününde kaydettiği yüzde 0,03’lük yükselişle, 1.408,14 puanla haftayı bitirmiş; bankacılık endeksindeki artıştan aldığı destekle de haftalık bazda yüzde 1,07 değer kazanmıştı.

Analistler, dünya genelinde beklentilerden iyi gelen makroekonomik veriler ve aşılama sürecindeki ilerlemenin pay piyasalarındaki iyimserliği desteklediğini belirterek, ABD ile Rusya arasında artan gerilim, Ukrayna’daki gelişmeler, küresel çip krizi ve artan emtia fiyatlarının ise risk iştahını azaltan faktörler olarak öne çıktığını dile getirdi.

Bugün veri gündeminin durağan olduğu belirtilirken, hafta genelinde ise yurt içinde çarşamba günü Para Politikası Kurulu toplantı özeti ve tüketici güven endeksinin, yurt dışında perşembe günü Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) faiz kararı ile cuma dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi verilerinin takip edileceği aktarıldı. Ayrıca, cuma günü resmi tatil olması nedeniyle yurt içi piyasalarda haftanın perşembe günü kapanacağı hatırlatıldı.

Teknik açıdan ise analistler, BIST 100 endeksinde 1.440 puanın direnç, 1.390 ve 1.360 seviyelerinin destek konumunda olduğunu kaydetti.

Kripto Para Kazandıran Robot