Bitcoin perşembe günü zayıflamaya devam etti

Bitcoin perşembe günü zayıflamaya devam etti
Kripto Para Kazandıran Robot

Bitcoin perşembe günü zayıflamaya devam etti

Bitcoin perşembe sabahı zayıflamaya devam etti. Bunun nedeni, daha önce mali teşviklerle desteklenen perakende yatırımcıların iyimserliğinden yararlanan varlıklarda daha geniş bir düşüş yaşanmasıydı.

En büyük ve en ünlü kripto para biriminin fiyatı perşembe sabahı % 4,7 düşüşle 2 haftanın en düşük seviyesi 52,250 USD’ye (44,186 euro) düştü. Bitcoin, Aralık ayından bu yana en uzun süredir zayıflayan oldu. Aynı zamanda daha geniş olan Bloomberg Galaxy Crypto Index’i de kaybediyor.

Hızlı aşılamalar belirli bir normale dönmeye yardımcı olduğundan, Amerikalı tüketicilerin yeni pandemik mali yardım ve teşviklerin bir parçası olarak aldıkları ek paranın finansal piyasalardan ziyade reel ekonomide harcanacağına dair artan spekülasyonlar var.

ABD’de işlem gören çağrı opsiyonlarının sayısı, GameStop veya popüler ARK Innovation ETF gibi perakende yatırımcılar arasında popüler olan hisse senetleri gibi, bu yılın başlarında ulaştığı rekor seviyelerden düştü.

ada coin

Asya-Pasifik kripto kiralama başkanı Vijay Ayyar, bitcoin’in zayıflamasının, teknoloji hisse senetleri gibi büyüme varlıklarından katma değerli varlıklara geçişi derinleştirdiğini söyledi.

Bitcoin fiyatı şu anda iki haftadan daha kısa bir süre önce ulaşılan 61.742 $ ‘lık rekor yüksek seviyesinin yaklaşık % 15 altında. Bununla birlikte, yıldan yıla karşılaştırmada, bitcoin hala yaklaşık % 700 daha güçlü.

Çarşamba günü Bitcoin, Tesla patronu Elon Musk‘ın müşterilerin artık şirketin elektrikli arabalarını Bitcoin karşılığında satın alabileceklerine dair tweet’lerini geçici olarak desteklemişti.

Kripto Para Kazandıran Robot